Avusturya vizesi alma şartları nelerdir

Avusturya vize başvuru sahipleri öncelikle Avusturya Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır. Schengen vizesi kısa süreli Avusturya seyahatlerinde alınması gereken bir vize türüdür.

avusturya-vize-alma-sartlarıi-bilgi

Avusturya vizelerine başvuru yapmak için bazı şartlar bulunur ve vize başvuru sahipleri bu şartlara haiz olmalıdır.

Avusturya Vize Şartları S.S.S

Avusturya Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi Avrupa Birliği ülkeleri ve Avrupa Birliği olmayan Avrupa ülkeleri arasında imzalanan bir serbest dolaşım ve vize anlaşması sonucu oluşturulmuştur. Schengen Bölgesi ülkelerine girebilmek için Schengen vizesi sahibi olmak gerekir.

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya dış temsilcilikleri kısa süreli Avusturya vize başvuruları için VFS Global vize başvuru merkezini yetkilendirmiştir. Vize başvuru sahipleri talep ettikleri vize türünde gerekli evraklarını hazırlayarak VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alabilir.

Avusturya Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Avusturya vize başvuru formu yetkili vize başvuru merkezlerinde bulunur, vize başvuru sahipleri Avusturya dış temsilcilikleri İnternet siteleri üzerinden de vize başvuru formuna ulaşabilir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya kısa süreli Schengen vize başvuruları genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sahipleri bu durumun dikkate alarak vize başvuru tarihinden en az üç hafta önce başvurularını yapmalıdır. Vize başvuru dosyasında eksiklikler ve hatalar varsa bu süre uzayabilir.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize ücretleri için sayfamızı ziyaret ediniz.