Avusturya vizesi alma şartları nelerdir

Avusturya vize başvuru sahipleri öncelikle Avusturya Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır. Schengen vizesi kısa süreli Avusturya seyahatlerinde alınması gereken bir vize türüdür.

avusturya-vize-alma-sartlarıi-bilgi
Avusturya vizelerine başvuru yapmak için bazı şartlar bulunur ve vize başvuru sahipleri bu şartlara haiz olmalıdır.

S.S.S

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya kısa süreli Schengen vize başvuruları genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sahipleri bu durumun dikkate alarak vize başvuru tarihinden en az üç hafta önce başvurularını yapmalıdır. Vize başvuru dosyasında eksiklikler ve hatalar varsa bu süre uzayabilir.

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya dış temsilcilikleri kısa süreli Avusturya vize başvuruları için VFS Global vize başvuru merkezini yetkilendirmiştir. Vize başvuru sahipleri talep ettikleri vize türünde gerekli evraklarını hazırlayarak VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alabilir.

Avusturya Vize Ret Kararına Nasıl İtiraz Edilir?

Vize başvuru sahibi Avusturya Konsolosluğu tarafından verilen vize ret kararı bir mektupla eline ulaştığında bu karara bir itiraz dilekçesi ile itirazda bulunabilir.

Avusturya Vize Ret Kararına İtiraz Süresi Nedir?

Avusturya vize ret kararı eline ulaşan vize başvuru sahibi bir ay içinde vize ret kararına bir dilekçe ile başvuruda bulunabilir. Vize ret kararı kesinleşirse mahkeme yolu açıktır.

Avusturya Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Avusturya vize başvuru formu yetkili vize başvuru merkezlerinde bulunur, vize başvuru sahipleri Avusturya dış temsilcilikleri İnternet siteleri üzerinden de vize başvuru formuna ulaşabilir.

Avusturya Vize Başvuru Formuna Nasıl Doldurulmalıdır?

Vize başvuru sahipleri Avusturya vize başvuru formunda yer alan kişisel bilgi sorularını eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır. Schengen vizelerinde Schengen vize kriterleri baz alınır. 

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi Avrupa Birliği ülkeleri ve Avrupa Birliği olmayan Avrupa ülkeleri arasında imzalanan bir serbest dolaşım ve vize anlaşması sonucu oluşturulmuştur. Schengen Bölgesi ülkelerine girebilmek için Schengen vizesi sahibi olmak gerekir.

Schengen Vizesi Nasıl Bir Vizedir?

Schengen vizesi kısa süreli seyahatlerinizde almanız gereken bir vize türüdür. 180 gün içerisinde 90 gün serbest dolaşım hakkı tanır.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize ücretleri için sayfamızı ziyaret ediniz.