Avusturya oturum çalışma izni bilgisi

Oturum ve Çalışma İzni

Nedir: Almanya’da yeniden hayat kurmak yani iş kurmak, yatırım yapmak, çalışmak için alınan vize türüdür.

Kaç günlük alınabilir: 3 aydan fazla alınabilir.

Nereye Başvurulur: Büyükelçilik ve konsolosluk.

Gerekli Evraklar Nelerdir: Bireyin dahil olacağı değişim projesi, eğitim programı, iş, gibi nedenlere bağlı olarak evraklarını düzenlemesi gerekir.

Biometrik Veri Gerekli midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ankara Avusturya Konsolosluğu Randevu Alma

Avusturya vize randevusu büyükelçiliğin Ankara’da bulunan akredite etmediği vize hizmet merkezleri aracılığıyla gerçekleşir. Vize randevusunda başvuru sahibinin durumuna uygun olan evrakları hazırlaması gerekmektedir aynı zamanda başvuru sahibi vize randevusu parmak izi vermek için gelmek zorundadır.

Aile Birlesimi İcin Gereken Evraklar

Aile birleşimi vizesi aile birliğinin korunması amacıyla yabancı uyruklu bireylerin aldığı vize türüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de geçerli ikamet veya çalışma iznine sahip yabancıların eşleri ya da çocuklarının aile birleşimi amaçlı vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Başvuru için alınan randevuya gerekli olan evraklar hazırlanarak müracaat gerçekleştirilmelidir. Aile birleşimi vizesi en fazla 3 yıllığına düzenlenir.

Erasmus Çalışma İzni

Erasmus programı ile yurtdışına giderken çalışmak isteyen öğrenciler öncelikle çalışma izni almalıdır. Erasmus öğrencileri çalışabileceklerine ait herhangi bir prosedür bulunmaz. Çalışma izninin alınabilmesi için çalışacak olan pozisyon belirlenmeli, bölgede pozisyona uygun kendi ülke vatandaşı ya da Avrupa Birliği vatandaşı olmadığı sürece çalışma izni başvurusu yapılabilir.

Avusturya'da Yaşamak

Avustralya’da yaşamak için onlarca farklı neden bulmak mümkün, ülkede gelir seviyesinin eşit olması, iklimi ve doğal imkanları, hayatın her alanında güvende hissetmek iş imkanları ve göçmen kabul programları birçok farklı neden ülkede yaşamak için yeterli sebeplerdir.

Avusturya A2 Sınav Soruları

Avusturya üniversitelerine kayıt yaptırabilmek için başvuru sahibinin en az A2 düzeyde sınava katılması gerekmektedir. Avusturya’da sürekli kalmak isteyen yabancıların Almanca ile Entegre olmalarını amaçlamak için entegrasyon sözleşmesi yapılmaktadır. Ülkeye giriş yapmadan önce A1 düzeyinde Almanca bildiğinin kanıtlanması zorunludur.

Avusturya Oturum İzni Nasıl Alınır?

Avusturya‘da oturma izni Avusturya‘da bulunma amacınıza göre yaptığınızbaşvurularınız neticesinde aldığınız onay ile Avusturya göçmenlik ofisine ulaştırılmaktadır. Avusturya oturum izni sizin ülkede toplam konaklama sürenizden kısa olabilir. Avusturya oturum izninin uzatılması yılda bir yapılabilmektedir.

Avusturya Oturum İzni

Avusturya’da uzun süreli ikametgah etmek isteyen vatandaşlar, oturum izni almalıdır. Oturum izni Avusturya vatandaşı ile evlenmek amacıyla hayatına Avusturya’da devam edecek Türk vatandaşlarının alması gereken izindir. Burada aile birleşimi vizesi alınır. Aile birleşimi vizesi ile beraber tarafınızdan oturum izni de talep edilir. Her ikisi de istenilen doğrultuda hazırlanmalı.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize ücret bilgisi alınız.