avusturya konsolosluk bilgisi

 KONSOLOSLUKLAR

Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara

Adres: Atatürk Bulvarı Nr. 114, Kavaklıdere, 06680 Ankara

Telefon: +90 312 455 51 00

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu

Adres: İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu-İstanbul

Telefon: +90 212 334 61 00

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu

Adres: Korutürk Mah., Havuzbaşı Sokak 1, 35330 Balçova-İzmir, Türkiye

Telefon: +90 232 488 88 88

Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosluğu

Adres: Çağlayan Mah. Barınaklar Bulv. No: 54, 07235 Antalya

Telefon: +90 242 31411 01/02

avusturya konsolosluk
Avusturya Konsolosluklarında vize başvuru işlemleriniz sonuçlandırılır.

 

Avusturya D Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya’da uzun süre kalmayı sağlayan D tipi vize çeşitleri öğrenci vizesi, aile birleşimi vizesi, oturum ve çalışma izni vizesidir. Başvurular Avusturya Konsolosluğu tarafından kabul edilir ve online randevu sistemi ile çalışılır. Vize sonuçlanma süresi konsoloslukta yaşanan yoğunluğa göre 4 hafta ile 3 ay arasında değişmektedir.

Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Aile birleşimi vizesi başvurularında başvuru sahibi ile birlikte aynı zamanda yanına gidilecek olan yakınının da gerekli olan evrakları hazırlaması şarttır. Müracaatlar şahsen yapılır, vize başvuru formu, pasaport, fotoğraf, uluslararası evlenme kayıt örneği, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, yanına gidilecek olan kişinin oturum izni, yakınlık derecesini gösteren belgelerin fotokopisi olması gereken evraklardır.

Aile Birleşimi Avusturya 2022

6 aydan daha uzun süre alınabilen aile birleşimi vizesi konsolosluğa ya da Büyükelçiliği başvuru yapılarak gerçekleşir. Başvuru yapan kişinin daha önceki evliliklerine ya da varsa çocuklarına ait evrakları hazırlaması şarttır. Avusturya aile birleşimi vizesi almak için seyahat tarihinden en az 30 en fazla 90 gün önce başvuru yapılmalıdır. Vize başvurularında sonuçlanma süresi 1 hafta ile 4 hafta içerisindedir.

Türkiye Vize Ücreti 2022

Türkiye’de vize harç ücretleri kapsamındaki yabancı ülke vatandaşlarından alınmaz. Türkiye Cumhuriyeti vize politikasına göre ülkeye girişte Vize alması zorunlu olan yabancılar vize harç bedelini yatırmak zorundadır. Harç ücreti temsilcilikler tarafından belirlenen süreler içerisinde yatırılmalıdır. E Vize başvurusunda bulunacak olan var ise ödemeyi internet üzerinden başvuru esnasında gerçekleştirir. Online vize başvurularında harç ödemeleri kredi kartı ya da bankamatik ile yapılmaktadır.

Avusturya Dil Kursu Vizesi

Eğitim vizesi olarak bilinen Avusturya dil okulu vizesi uzun ya da kısa süre eğitim görmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Vize başvurusunda bulunurken okuldan alınan kayıt kabul belgesi, motivasyon mektubu, okul ücretinin yatırıldığına ait makbuz ve maddi yeterliliği kanıtlayan belgeler hazır olmalıdır. Avusturya dil okulu vizesine dil kursuna kayıt yaptıran ve onaylanan herkes başvuruda bulunabilir.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize işlemleri hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.