Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya vize başvurusu için gerekli evraklara ve ücretlere ulaşmak için arayınız.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Avustralya dışında yaşayanların ülkede eşiyle birlikte yaşamak için geçici ikamet başvurusu yapması gerekmektedir. Avustralya aile birleşimi vizesi olan ikamet başvurusu için başvuru formu online olarak doldurulur. Başvuruda pasaport süresinin en az 1 yıl olması gerekir, uluslararası evlenme kayıt örneği ve doğum kayıt örneği bulunması, evlilik cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ülkede yaşayan eşin ikametgâh belgesi, oturum izni, pasaportunun fotokopisi, maddi durumu gösteren belgeler hazır bulundurulmalıdır.

Avustralya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

Avustralya vize başvurularında yetkili olan konsolosluk ve Türkiye’deki Avustralya Büyükelçiliği hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde vatandaşlara hizmet vermektedir. İki ülke arasında vize muafiyeti olmadığından dolayı karşılıklı olarak vatandaşlar vize almak zorundadır Avustralya Konsolosluğu hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hem de Avustralya vatandaşlarına aktif olarak hizmet verir.

Avusturya Asgari Ücret 2021

Avusturya tarafından 2021 yılında belirlenen asgari ücret 18 yaşının altında ve 15 yaşın üstündeki genç çalışanlar için saatlik olarak 5.2 Euro, 18 yaş üstündeki yetişkinler için saatlik 6 Euro’dur. Ancak ülkede asgari ücret ile çalışan nüfusun ülke nüfusuna oranı %5’tir. Avusturya’da çalışanların %95’i asgari ücretin üzerinde maaş almaktadır. Aynı zamanda ülkede sağlık sigortası zorunlu olduğundan dolayı tüm çalışanlara sağlık sigortası yapılmaktadır.

Avusturya Nerede

Orta Avrupa ülkesi olan Avusturya, Alp dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Coğrafi anlamda Tuna Nehri’nin zenginlik kattığı ülkenin batısında Lihtenştayn ve İsviçre bulunmaktadır. Başkenti Viyana olan ülkenin komşuların Almanya, Çekya, Slovekya, Macaristan, Slovenya ve İtalya’dır. 9 eyaletten oluşan ülkenin denize kıyısı yoktur. Para birimi olarak Euro’yu kullanan ülkede 2017 nüfus sayımına göre 8,7 milyon insan yaşamaktadır.

Turistik Vize

Kısa süreli ve seyahat amaçlı ülke ziyaretlerinde verilen vize türüne turistik vize denmektedir. Her ülkeye göre farklılık diyorum size turistik vizenin süresi 90 gün ile sınırlandırılır. Turistik vize almak için konsolosluğa ya da büyükelçiliğe müracaat edildiğinde başvuru sahibine vizeyi neden istediği sorulmaktadır. Turistik vize başvurusunda pasaport, ikametgah belgesi, kimlik bilgileri, ekonomik ve mesleki durum belgeleri gerekmektedir.