Avusturya Vizesi için Gerekli Evraklar 2022

Gerekli evraklar nelerdir:

 • Vize müracaat formu
 • Vize etiket ücreti
 • Pasaport
 • Biometrik Fotoğraf
 • Kimliğin her iki yüzünün fotokopisi
 • Noter tasdikli muvafakatname
 • Son üç sene içerisinde alınan vizelerin birer fotokopisi
 • Adres ve evli kadınlar amacıyla bekârlık soyadı verilerini sahibi olan Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik haline dair çalışmayı gösterir belgeler, şahıs emekli ise emeklilik kartı
 • Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler
 • Geçerliliği seyahatin gerçekleşeceği tarihten bir gün evvelce başlayıp bitiş tarihinden bir gün sonra da tamamlanan, en az 30 bin Dolar teminatlı uluslararası bir seyahat sıhhat sigortası poliçesi
 • Başvuran bireyin şayet diğer ülkelere seyahati söz konusuysa, üçüncü ülkeye seyahatinin detaylarını aktaran dilekçe
 • Seyahat hedefini destekleyen bilgi belgeleri
 • Yabancı uyruklu şahıslar amacıyla en az 6 ay geçerlilik vakti tespit edilen ikamet ve çalışma izinlerinin fotokopisi
Avusturya Vizesi için Gerekli Evraklar 2022
Avusturya vize başvuru dosyasındaki gerekli evraklar eksiksiz ve hatasız olmalıdır.
Avusturya Konsolosluğu Ankara Randevu

Avusturya Başkonsolosluğu da randevular yalnızca merkezi randevu sistemi üzerinden oluşturulur. Randevu rezervasyonlarının telefon ile yapılması söz konusu değildir. Oluşturulan randevunun doğru başvuru kategorisinden yapıldığına emin olmak gerekmektedir aksi halde yanlış seçilen kategoriden randevu oluşturulması halinde başvurular kabul edilmez.

Avusturya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar 2022

Avusturya aile birleşimi vizesi almak için gerekli olan evrakların orijinalleri ile birlikte apostilli hazırlanması gerekmektedir, Almanca tercümeli beyan edilmesi önemlidir. Gerekli olan belgeler başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, sabıka kaydı, mali durumu gösteren evraklar, doğum kayıt örneğidir. Ayrıca Avusturya’da ikamet eden için hazırlanması gereken evraklar da bulunmaktadır. Kira sözleşmesi, maaş bordrosu, pasaport, sigorta kartı, ikamet senedi, maddi durumunu kanıtlayan belgeler, kimlik bilgileri, dil bilgisini kanıtlayan evraklar yapılacak olan başvuruda gerekli olan belgelerdir.

Avusturya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya öğrenci vizesi almak için gerekli olan belgeler arasında geçerlilik süresi en az 2 yıl olan pasaport ilk sırada yer almaktadır. Eğitim görülecek kurumdan alınan orijinal kabul belgesi, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, gelir belgesi, 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası, son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, noter onaylı ve Almanca tercüme edilmiş ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi öğrenci vizesi evrakları içerisinde yer alır.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vizelerinin sonuçlanma süresi olağan koşullarda 15 gündür. Vize başvuru dosyasındaki eksiklikler yüzünden bu süre uzayabilir. Vize başvuru sahipleri vize başvurularını bu süreyi dikkate alarak yapmalıdır.

Öğrenci Vizesi Avusturya

Üniversite öğrenimi ya da dil okulu için uzun süre kalıcı olan öğrenciler öğrenci vizesi almak zorundadır. Üniversite kabul belgesi ve diğer belgelerin şartları uygun şekilde hazırlanması Türkiye’de bulunan Avusturya Konsolosluğu’na başvuru yapılması gerekir.

Avustralya Konsolosluğu İzmir

Ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de ikamet iznine sahip 3. ülke vatandaşlarının vize işlemlerini vermekte yetkili olan Avusturya Cumhuriyeti temsilcilikleri konsolosluk ve büyükelçiliktir. Ülkenin Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak bölgesinde hizmet veren yetkili temsilciliği İzmir Fahri Konsolosluğudur.

Avusturya Türkiye Konsolosluğu

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte Türkiye’deki in diğer şehirlerde bulunan Fahri konsolosluklar faaliyet alanlarına yakın olan bölgelerdeki vatandaşların konsolosluk ve vize işlemlerinde yetkilidir. Aynı zamanda Türkiye’de yaşayan kendi vatandaşlarının boşanma, evlilik ya da belge tasdiki gibi konularında destek sağlamaktadır.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize işlemleri hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.