Avusturya Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

avusturya konsolosluk iletişim bilgileri

Avusturya Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Avusturya Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Orta Avrupa’da 9 eyaletten oluşan Avusturya’nın Başkenti, Viyana’dır. Avrupa Birliği Üyesi olan Avusturya, aynı zamanda Euro para birimini kullanıyor. Schengen bölgesi ülkesi olan Avusturya’ya gidebilmek için ise Avusturya vizesi almanız gerekiyor. Bordo Pasaportlu Türk vatandaşlarının alması gereken Avusturya vize türü ise 90 güne kadar olan seyahatleri için ‘’Schengen vizesi’’ olarak alınıyor.

Gaziantep’te yaşayan ve bulunan siz değerli müşterilerimiz için Avusturya vizesi almak artık çok daha kolay. Size kesintisiz ve kolay hizmet verebilmek adına Merkez Şubemizi, Gaziantep’te bulunduruyoruz. Ayrıca, Avusturya Vize Başvuru Merkezi olarak Türkiye’nin her yerinde hizmet sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda 81 ilde hizmet vermekle birlikte, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Şanlıurfa illerinde de ofislerimiz bulunuyor.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi – Adana

Adana, Türkiye’nin kozmopolit illerinden biri olmakla birlikte, Büyükşehir olma özelliğini de taşıyor. 2,20 milyondan fazla vatandaşımızın yaşadığı ilimizde, Avusturya Vize Başvuru Merkezi olarak hizmet veriyoruz. Akdeniz Bölgesi’nin en özel ve en kendine has şehirlerinden biri olan Adana, bu noktada bir hayli şanslı. Zira Vize Başvuru Merkezi ofislerimizde verdiğimiz hizmet kapsamında, vize danışmanlığı ve vize başvuru hizmetlerinizin yerine getirilmesi de söz konusu.

Avusturya vizesi almak için daha fazla beklemenize ya da Adana dışında başvuru merkezi aramanıza gerek yok. Sizler için 7/24 hizmet sunan ve sunduğu hizmet ile vize alabilmeniz için prosedürleri yerine getiren ekip arkadaşlarımız, her an ve her saniye sorularınızı cevaplayacak kadar size yakınlar.

 

Avusturya Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Avusturya vizesi alarak yurt dışına çıkmak isteyenler ya da Schengen Bölgesi’nde seyahat etmek isteyenler için verdiğimiz hizmete, Avusturya Vize Başvuru Merkezi ile devam ediyoruz. Hatay’da yaşıyor ya da Hatay çevresinde bulunup bu ile sık sık yolculuk ediyorsanız, günün birinde vize ihtiyacınız için ofisimize bekleriz. Ofislerimiz, sizlerin konforu ve doğru bilgilendirilmesi için hem donanım hem de doğru ekip arkadaşları ile hizmet veriyor.

Vize Başvuru Merkezi olarak sizler için her daim hizmete açığız. Hatay’da ya da bir başka şehirde olmanız durumu değiştirmiyor. Eğer vize ihtiyacınız varsa ve Avusturya vizesi almak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmek. Kurmuş olduğunuz irtibat sonrası kısa zamanda vizenize kavuşabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Avusturya Vize Başvuru Merkezi, Kahramanmaraş ofisi ile bölge halkına hizmet veriyor ve en kolay vize aldıran çözümleri sunuyoruz. İletişim sağladığınız Kahramanmaraş ofisimiz sayesinde, öncelikle seyahat analizinizi yapıyor, hemen ardından da seyahatiniz için uygun olan vize türünü belirliyoruz. Vize Başvuru Merkezi olarak Avusturya vizesi başvurunuzu gerçekleştirmek üzere, sizlere vize almak için gerekli evraklar listesi iletiyor ve karşılığında hızlı bir şekilde evrakların tamamlanmasını bekliyoruz. Tamamlanan evraklarınız ile bize dönüş yaptığınızda ise başvurularınızı oluşturuyor ve 7-15 gün içerisinde vizenizi alacak şekilde adımlar atıyoruz.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Avusturya’da birçok Türk yaşıyor. Kimilerinin vatandaşı olduğu, kimilerinin ise göçmen olarak yerleşmeye çalıştığı Avusturya, aynı zamanda aile ziyareti, eğitim seyahati ve benzeri konular için de vize alabileceğiniz bir Schengen ülkesi. Avusturya Vize Başvuru Merkezi, Mersin Ofisi ile sizler de aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi ya da öğrenci vizesi alarak yurt dışına çıkabilirsiniz.

Schengen vizesi almak, sanıldığı kadar zor değil. Ancak, aldığınız Schengen vizesi hangi ülkeye aitse, o ülkeden giriş yapmak zorundasınız. Örneğin, Avusturya Schengen vizesi almak üzere bize başvurduğunuzda, elde edeceğiniz Avusturya vizesi ile ilk ayak basacağınız Avrupa ülkesi, Avusturya olmalı. Daha sonrasında ise dilediğiniz Schengen ülkesine geçiş yapabilirsiniz. Mersin’de Avusturya Schengen vizesine, Vize Başvuru Merkezi Ofisimizden başvurulabiliyor.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Güneydoğu Anadolu hakkında pek çok insanın ön yargıları olsa da aslında pek çok hizmet alabileceğiniz bu şehrimizde, Avusturya Vize Başvuru Merkezi Ofislerimizden biri bulunuyor. Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi, sizlere kısa sürede, talep ettiğiniz Avusturya vizesini aldırabiliyor.

Ekip arkadaşlarımızın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, sizden istenenleri yerine getirmeniz, danışmanlarımızın talep ettiği evrakları tamamlamanız ve kendilerine ulaştırmanız durumunda, Güneydoğu’da, Şanlıurfa’da dahi Avusturya vizesi almak, kolay bir eylem haline dönüşüyor.

Avusturya İstanbul Konsolosluğu

Faaliyet alanlarına yakın bölgelerde yaşayanların vize ve konsolosluk işlemlerinde yetkili olan Avusturya İstanbul Başkonsolosluğudur. Avusturya İstanbul başkonsolosu ayrıca ülkede yaşayan vatandaşlarına çeşitli konularda destek sağlamaktadır. Konsolosluk hafta içi resmi çalışma saatleri içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Sarıyer’e bağlı Yeniköy sahil mevkiinde bulunmaktadır.

Avusturya'nın Ankara Büyükelçiliği

Türkiye’deki Avusturya devresinin resmi temsilcisi büyükelçiliktir, iki ülke arasındaki siyasal, diplomatik ve sosyal ilişkileri yürütmekle görevlidir. Bünyesinde bulunan konsolosluk bölümü de faaliyet alanı içerisindeki bölgede ikamet eden vatandaşların konsolosluk vize işlemlerini yürütmektedir. Atatürk Bulvarı Kavaklıdere Küçükesat adresinde bulunan Avusturya Ankara Büyükelçiliği görev alanı oldukça geniştir. Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün resmi çalışma saatleri içerisinde hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hem kendi ülke vatandaşlarına hem de Türkiye’de ikamet eden 3. ülke vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Avusturya Konsolosluğu Antalya

Kendi faaliyet alanında ikamet edenlerin konsolosluk işlemlerinde yetkili olan Avusturya Antalya Fahri Konsolosluğu bölgesindeki vize başvurularını Ankara’daki büyükelçi diye yönlendirmektedir. Antalya ve Burdur ile sınırlı olan görev bölgesi içerisinde her türlü konsolosluk ve vize işlemleri takip edilmektedir. Güzeloba Mahallesi Tesisler Caddesi üzerinde bulunan Avusturya Antalya Fahri Konsolosluğu resmi tatil günleri dışında hafta içi her gün çalışma saatleri içerisinde faaliyet yürütmektedir.

Avusturya Konsolosluk İstanbul

Dış temsilcilik görevleri çerçevesinde İstanbul’da faaliyetlerini yürüten Avusturya Başkonsolosluğu sorunlara en doğru cevapların alınabileceği yetkili makamdır. Avusturya kültürünü korumayı ve geliştirmeyi teşvik eden başkonsolosluk gerek Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına gerekse Avusturya’da yaşayan Türk vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Konsolosluk ve vize işlemlerini dışından aynı zamanda Avusturya hakkında bilgi paylaşımları yapan İstanbul Başkonsolosluğu Marmara Bölgesi’ndeki iller ile birlikte Zonguldak ve Bartın’da da görev yetkisine sahiptir.

Gaziantep Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Gaziantep Fahri Konsolosluğu faaliyet alanı içerisinde bulunanların evlilik, boşanmaya da belge tasdiki gibi konsolosluk işlemlerinde yetkilidir. Vize başvurusunu kabul etme yetkisi bulunmayan Fahri konsolosluk bölgesindeki vize başvurularını Ankara’daki Büyükelçiliği yönlendirir. Gaziantep Avusturya Fahri Konsolosluğu görev bölgesi Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Malatya’dır.

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya dış temsilcilikleri kısa süreli Avusturya vize başvuruları için VFS Global vize başvuru merkezini yetkilendirmiştir. Vize başvuru sahipleri talep ettikleri vize türünde gerekli evraklarını hazırlayarak VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alabilir.

Avusturya vizesi hakkında bilgiler

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.