Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya vizesi için doldurulması gereken ve bireylerin özel bilgilerinin bulunduğu formun doldurulması gerekmektedir.

Avusturya Vize

Avusturya vizesi almak için yapılacak olan seyahat programına uygunluk derecesi önemlidir. Durum çalışmayan, işçi, işveren, öğrenci ya da emekli gibi durumlara göre ayrılır. Mevcut durumunun destekleyen belgeler, form ve dilekçeler yetkili mercilere teslim edilen başvuru dosyasında yer almalıdır. Hatalı ya da eksik evrak sunmak Vize başvurusunu olumsuz etkiler.

Avusturya Da Vatandaşlık Almak

Avusturya vatandaşlığı almak için başvuru yaparken hangi kategoride başvurunun yapılması gerektiği olumlu sonuç alma açısından önemlidir. Kan bağı yolu ile otomatik olarak vatandaşlık kazanabileceği gibi birçok farklı neden ile vatandaşlık başvurusu gerçekleştirilir. Avusturya vatandaşlığı başvuruları belirli standartlar dikkate alınarak kategorilere ayrılır ve gerekli olan evraklar bu kategorilere göre hazırlanır. Nesep yolu ile vatandaşlık şartları, yasal hakları ile ve başvuru yolu ile vatandaşlık şartları değişiklik göstermektedir.

Aile Birleşimi Vizesi Red Nedenleri

Aile birleşimi vizesi için yapılan başvurularda ret cevabı almak birçok farklı nedene dayandırılır. Nedenler sıralamasında ilk sırada yabancı uyruklu eş ile kendi dilinde ya da İngilizce olarak konuşup anlaşabilmek gelmektedir. Ülke vatandaşı olan kadının yaş farkı, daha önce birçok kez evlenip boşanması, evlendiği kişilere oturum aldıktan sonra boşanması aile birleşimi vize başvurusunda ret nedenleri içerisinde bulunmaktadır.

Avusturya Pasaport Ücretleri 2021

Pasaport harç ücretleri her yıl yeniden düzenlenmektedir. Avusturya pasaport harçları başvuru sırasında talep edilen kullanım süresine göre farklılık gösterir ancak defter ücreti her pasaport süresi için aynı olarak belirlenir. Pasaport için gerekli olan belgeler içerisinde nüfus cüzdanı ve bir tane biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Avusturya Aile Birleşimi 2021

Kendine özgü bir vize türü olan Avusturya aile birleşimi vizesi alabilmek için hazırlanması gereken bazı evraklar bulunmaktadır. 2021 yılı itibariyle gerekli olan evraklar başvuru formu başta olmak üzere pasaport, fotoğraf, sabıka kaydı, uluslararası evlenme kayıt örneği, ikametgah belgesi, dil yeterlilik sertifikası ve uluslararası doğum evrakıdır.