Avustuyra Vizesi Pasaport Vize Randevu

Avustuyra Vizesi Pasaport Vize Randevu 1 – Avusturya 2

Avustuyra Vizesi Pasaport Vize Randevu

Orta Avrupa bölgesinde Alman, Macar ve Avusturya kültürünü taşıyarak bugünlere gelen ve hali hazırda Avusturya Cumhuriyeti adı ile var olan bu güzel ülkeye gitmek ister miydiniz? Avusturya, Avrupa’da en eski hanedanlıklardan biri olan Habsburg hanedanlığı ile yükselişe geçmiş, yüz yıllar boyunca Avusturya-Macaristan ve Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu devirlerini yaşamış, özel bir kültür. Osmanlı tarihinden de çok iyi bileceğimiz gibi Viyana gibi çok özel bir başkente sahip olan Avusturya, ülkeye gelen turistlerin de çoğunu bu bölgeye çekiyor.

Avusturya’nın denize kıyısı olmamasına rağmen, yılda 40 milyon turist çekmesinin en önemli sebeplerinden biri de eğitim. Eğer Avusturya’ya kısa bir tatil, eğitim ve öğretim ya da aile ziyaretine gitmek istiyorsanız, bu durumda Avusturya Schengen vizesi almanız gerekiyor.

Bordo Pasaport sahibi olan her bireyin, Schengen bölgesi ülkelerine vize alma gerekliliği bulunuyor. Bu ülkelerden biri olan Avusturya’ya vize almak istiyorsanız, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet verdiğimiz vize başvuru merkezlerimizden destek alabilir ve 7 ile 15 gün içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

Avusturya Vize Randevusu Açıldı

Avusturya’ya seyahat etmek isteyen bireylerin, Bordo Pasaport sahibi olmaları durumunda Avusturya vizesi almaları gerekiyor. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ise bu durumdan muaf oldukları için 180 günlük süreç içerisinde toplamda 90 gün Avusturya’da bulunmaları adına vize almaları gerekmiyor.

Avusturya’ya alınması gereken vize tipi ise Schengen vizesi olarak değerlendiriliyor. Zira Avrupa Birliği’nin önemli ülkeleri arasında yer alan Avusturya, Schengen bölgesi içerisinde bulunuyor.  Eğer Avusturya vizesi nasıl alınır diye düşünüyorsanız, siz değerli müşterilerimiz için güzel haber: Avusturya vize randevusu açıldı.

Avusturya Schengen vizesi almak için vize başvuru merkezimize müracaat etmeniz durumunda, sizler ile kurduğumuz iletişim çerçevesinde, tarafınızdan Avusturya vizesi için gereken belgeler talebimiz bulunuyor. Listesini sizlere ileteceğimiz bu evrakları hazırlamanız ve tarafımıza iletmeniz durumunda ise olabilecek en hızlı şekilde, sizler adına tüm prosedürleri yerine getiriyoruz. Gerekli prosedürlerin pürüz yaşatmayacak bir şekilde, tamamen profesyonel bir biçimde yerine getirilmesi sonrası, size düşen tek şey ise Konsoloslukta gerçekleşecek olan randevuya katılmak oluyor.

Avusturya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Avusturya vizesi almak isteyen umuma mahsus pasaport tipi olan Bordo Pasaportlu vatandaşlarımız, bu pasaport ile birlikte Schengen vizesi alabiliyorlar. Schengen vizesi için belirlenen süre ise en fazla 90 gün. Çoğu başvuru sahibi, hatalı seyahat planı ve hatalı yapılan başvurular sebebi ile ya vize reddine maruz kalıp ya da kısa süreli vize sahibi olabilirken, tarafımızdan gerçekleştireceğiniz Avusturya Schengen vizesi başvuruları ile 90 güne dek, en uzun süreli vizeyi tarafınıza organize edebiliyoruz.

Bir ülkeye gerçekleştireceğiniz seyahat esnasında, vizenizin en uzun süreli olarak alınabilmesi için birkaç püf noktası bulunuyor. Bu püf noktalarının en değerlisi ise daha önce bu ülkede bulunmanız ve sorunsuz bir vize süreci yaşamanız durumunda, tekrar yapacağınız başvuruda daha uzun süreli vize alabilmenizdir.

Bir diğer önemli nokta ise vize başvurularında belgeleyeceğiniz gelir ve Türkiye’de ki hayatınıza dair bilgilerdir. Bu bilgilerin, Avusturya’nın beklediği kriterleri rahatlıkla karşılaması ya da kriterlerin üzerinde olması, karşı tarafı ikna eden önemli hususlar arasında. Bu tip bir belgelendirme ile yine en uzun süreli Avusturya vizesi hakkına sahip olabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Ücretleri Güncellendi

2020 yılı itibari ile Avusturya vizesi ücretleri güncellendi ve uygulamaya koyuldu. Avusturya Başkonsolosluğu ve Avusturya Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen fiyatlandırma doğrultusunda, bu yıl itibari ile Avusturya Schengen vizesi başvurularında kullanılacak vize bedelleri de yenilenmiş oldu. Vize merkezimizden alacağınız danışmanlık ya da hizmet durumu dışarısında kalan ve tamamen Avusturya Konsolosluğu’na yatırılması gereken bedel olarak düşünebileceğiniz bu ücretler ise şu şekilde;

  • Avusturya Turist Vizesi – 80 € (EUR)
  • Avusturya Aile Vizesi –  80 € (EUR)
  • Avusturya Öğrenci Vizesi – 80 € (EUR)
  • Avusturya Ticari Vize – 80 € (EUR)
  • Avusturya Kültürel Vize – 80 € (EUR)
  • Avusturya Şoför Vizesi – 80 € (EUR)

Sizlere göndereceğimiz Avusturya vizesi için gereken evraklar listesi içinde bulunacak olan vize başvuru ücret dekontu, gişelerden veya online olarak ödenebilmesi mümkün olan ödeme işlemi sonrasında, tarafınıza matbu veyahut online dekont olarak iletiliyor.

Temin ettiğiniz dekontu saklamanız ve gerekli evraklar listesinde bulundurmanız da bir hayli önemli. Aksi durumda tüm prosedürleri yerine getirmiş olmanız durumunda bile evrak eksikliğinden sorun yaşayabilirsiniz.

Avusturya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu tarafından belirlenen ve başvurularımız esnasında tarafımıza ileri bir tarihte verilecek olan vize randevu pasaport işlemleri doğrultusunda, yerine getirilmesi gereken son prosedür, Avusturya Konsolosluğu’nda gerçekleştirilecek olan vize randevusu görüşmesine katılmak olacaktır.

Bu randevu, Avusturya’nın belgeleriniz, Türkiye’de ki maddi ve manevi durumunuz, Avusturya’ya neden seyahat etmek istediğiniz, seyahatinizin planlaması, rotanız ve yerine getirmeyi düşündüğünüz her şeyi teyit etmek ve bir ön görüş bildirmek üzerine oluşturuluyor. Görüşme sırasında, Avusturya Konsolosluğu vize bölümü yetkilisi tarafından, sizlere birçok soru yöneltilebiliyor.

Konsoloslukta gerçekleştirilen randevu, vize alma işlemleri için en önemli adımlardan birisi. Zira başından bu yana, birçok evrak organize etmiş ve işlemleri başarılı bir biçimde yürütmüş birçok insan, son dakikada, randevuda yaşanan bir pürüz ile vize reddi durumuna maruz kalabiliyor. Bu durumla baş başa kalmamak için yapılması gereken tek şey ise tarafınıza yöneltilecek olan sorulara, hem belgelerinizin doğruluğunu teyit eden yanıtlar vermek hem de gelebilecek kişisel sorulara, Avusturya Cumhuriyeti’ni riske eder nitelikte cevaplar vermemektir.

Avusturyaya Evlenip Gitmek

En uzun sürede sonuçlanan Avusturya aile birleşimi vizesidir evlilik ile Avusturya’ya gitmek isteyenler için başvurulması gereken vize türüdür. Aile birleşimi vizesi için hem gidecek olan hem de ülkede yaşayan eş için evrakların hazırlanması gerekmektedir. Konsolosluğu tarafından 6 ay içerisinde sonuçlandıran aile birleşimi vizesi alabilmek adına en önemli belge vize başvuru formudur. Almanca, İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilen formunu yanı sıra aynı zamanda vize dilekçesi ile dil şartı aranmaktadır. Evlenerek Avusturya’ya gitmek isteyenlerin Almanca dil öğrenim bilgisi sertifikasına ihtiyacı vardır.

Avusturya Konsoloslugu İstanbul

Hem Avusturya vatandaşlarına hem de Türk vatandaşlarına vize işlemleri başta olmak üzere tüm konsolosluk hizmetlerini sağlayan Avusturya İstanbul Başkonsolosluğudur. İstanbul, Bursa, Balıkesir,, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Yalova, Düzce, Bolu, Bartın ve Zonguldak llerine hizmet veren İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu randevuları sadece merkezi randevu sisteminden oluşturulur, telefon ile randevu alınması söz konusu değildir.

Türkiye Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Cumhuriyeti Türkiye’de büyükelçilik ve İstanbul Başkonsolosluğu dışında farklı şehirlerde bulunan temsilcilikler nezdinde temsil edilmektedir. Ankara’da büyükelçilik bünyesinde bulunan konsolosluk, İstanbul Başkonsolosluğu, Antakya, Antalya, Bodrum, Bursa, Samsun, Edirne, Gaziantep, İzmir ve Mersin’de bölge konsolosluğu ya da müdürlük olarak faaliyetler sürdürülmektedir.

Avusturya Yatırımcı Vizesi

Avusturya’da girişimci ya da yatırımcı vizesi adı altında bir vize türü bulunmaz, 90 günden daha uzun süre ülkede kalmayı sağlayan uzun süreli D tipi vize başvurusu yapılabilir. Finansal yatırımcılar için Avusturya’da oturma izni almak için 4 farklı koşul vardır. Banka hesabında en az 400 bin avro bulunması, yaşanabilecek bir mülke sahip olmak ya da kiralamak, A1 seviyesinde Almanca dil bilgisi ve sabıka kaydının temiz olması ya da ciddi hastalığının olmaması.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize