Avustuyra Vizesi Pasaport Vize Randevu 1 – Avusturya 2

Avustuyra Vizesi Pasaport Vize Randevu

Avusturya vize başvurusu

Avusturya Vizesi Pasaport Vize Randevu

Orta Avrupa bölgesinde Alman, Macar ve Avusturya kültürünü taşıyarak bugünlere gelen ve hali hazırda Avusturya Cumhuriyeti adı ile var olan bu güzel ülkeye gitmek ister miydiniz? Avusturya, Avrupa’da en eski hanedanlıklardan biri olan Habsburg hanedanlığı ile yükselişe geçmiş, yüz yıllar boyunca Avusturya-Macaristan ve Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu devirlerini yaşamış, özel bir kültür. Osmanlı tarihinden de çok iyi bileceğimiz gibi Viyana gibi çok özel bir başkente sahip olan Avusturya, ülkeye gelen turistlerin de çoğunu bu bölgeye çekiyor.

Avusturya’nın denize kıyısı olmamasına rağmen, yılda 40 milyon turist çekmesinin en önemli sebeplerinden biri de eğitim. Eğer Avusturya’ya kısa bir tatil, eğitim ve öğretim ya da aile ziyaretine gitmek istiyorsanız, bu durumda Avusturya Schengen vizesi almanız gerekiyor.

Bordo Pasaport sahibi olan her bireyin, Schengen bölgesi ülkelerine vize alma gerekliliği bulunuyor. Bu ülkelerden biri olan Avusturya’ya vize almak istiyorsanız, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet verdiğimiz vize başvuru merkezlerimizden destek alabilir ve 7 ile 15 gün içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

Avusturya Vize Randevusu Açıldı

Avusturya’ya seyahat etmek isteyen bireylerin, Bordo Pasaport sahibi olmaları durumunda Avusturya vizesi almaları gerekiyor. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ise bu durumdan muaf oldukları için 180 günlük süreç içerisinde toplamda 90 gün Avusturya’da bulunmaları adına vize almaları gerekmiyor.

Avusturya’ya alınması gereken vize tipi ise Schengen vizesi olarak değerlendiriliyor. Zira Avrupa Birliği’nin önemli ülkeleri arasında yer alan Avusturya, Schengen bölgesi içerisinde bulunuyor.  Eğer Avusturya vizesi nasıl alınır diye düşünüyorsanız, siz değerli müşterilerimiz için güzel haber: Avusturya vize randevusu açıldı.

Avusturya Schengen vizesi almak için vize başvuru merkezimize müracaat etmeniz durumunda, sizler ile kurduğumuz iletişim çerçevesinde, tarafınızdan Avusturya vizesi için gereken belgeler talebimiz bulunuyor. Listesini sizlere ileteceğimiz bu evrakları hazırlamanız ve tarafımıza iletmeniz durumunda ise olabilecek en hızlı şekilde, sizler adına tüm prosedürleri yerine getiriyoruz. Gerekli prosedürlerin pürüz yaşatmayacak bir şekilde, tamamen profesyonel bir biçimde yerine getirilmesi sonrası, size düşen tek şey ise Konsoloslukta gerçekleşecek olan randevuya katılmak oluyor.

avusturya vize randevu

Avusturya vize randevuları Avusturya dış temsilciliklerinnde gerçekleştirilir.

 

Avusturya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Avusturya vizesi almak isteyen umuma mahsus pasaport tipi olan Bordo Pasaportlu vatandaşlarımız, bu pasaport ile birlikte Schengen vizesi alabiliyorlar. Schengen vizesi için belirlenen süre ise en fazla 90 gün. Çoğu başvuru sahibi, hatalı seyahat planı ve hatalı yapılan başvurular sebebi ile ya vize reddine maruz kalıp ya da kısa süreli vize sahibi olabilirken, tarafımızdan gerçekleştireceğiniz Avusturya Schengen vizesi başvuruları ile 90 güne dek, en uzun süreli vizeyi tarafınıza organize edebiliyoruz.

Bir ülkeye gerçekleştireceğiniz seyahat esnasında, vizenizin en uzun süreli olarak alınabilmesi için birkaç püf noktası bulunuyor. Bu püf noktalarının en değerlisi ise daha önce bu ülkede bulunmanız ve sorunsuz bir vize süreci yaşamanız durumunda, tekrar yapacağınız başvuruda daha uzun süreli vize alabilmenizdir.

Bir diğer önemli nokta ise vize başvurularında belgeleyeceğiniz gelir ve Türkiye’de ki hayatınıza dair bilgilerdir. Bu bilgilerin, Avusturya’nın beklediği kriterleri rahatlıkla karşılaması ya da kriterlerin üzerinde olması, karşı tarafı ikna eden önemli hususlar arasında. Bu tip bir belgelendirme ile yine en uzun süreli Avusturya vizesi hakkına sahip olabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Ücretleri Güncellendi

2023 yılı itibari ile Avusturya vizesi ücretleri güncellendi ve uygulamaya koyuldu. Avusturya Başkonsolosluğu ve Avusturya Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen fiyatlandırma doğrultusunda, bu yıl itibari ile Avusturya Schengen vizesi başvurularında kullanılacak vize bedelleri de yenilenmiş oldu. Vize merkezimizden alacağınız danışmanlık ya da hizmet durumu dışarısında kalan ve tamamen Avusturya Konsolosluğu’na yatırılması gereken bedel olarak düşünebileceğiniz bu ücretler ise şu şekilde;

  • Avusturya Turist Vizesi – 80 € (EUR)
  • Avusturya Aile Vizesi –  80 € (EUR)
  • Avusturya Öğrenci Vizesi – 80 € (EUR)
  • Avusturya Ticari Vize – 80 € (EUR)
  • Avusturya Kültürel Vize – 80 € (EUR)
  • Avusturya Şoför Vizesi – 80 € (EUR)

Sizlere göndereceğimiz Avusturya vizesi için gereken evraklar listesi içinde bulunacak olan vize başvuru ücret dekontu, gişelerden veya online olarak ödenebilmesi mümkün olan ödeme işlemi sonrasında, tarafınıza matbu veyahut online dekont olarak iletiliyor.

Temin ettiğiniz dekontu saklamanız ve gerekli evraklar listesinde bulundurmanız da bir hayli önemli. Aksi durumda tüm prosedürleri yerine getirmiş olmanız durumunda bile evrak eksikliğinden sorun yaşayabilirsiniz.

Avusturya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu tarafından belirlenen ve başvurularımız esnasında tarafımıza ileri bir tarihte verilecek olan vize randevu pasaport işlemleri doğrultusunda, yerine getirilmesi gereken son prosedür, Avusturya Konsolosluğu’nda gerçekleştirilecek olan vize randevusu görüşmesine katılmak olacaktır.

Bu randevu, Avusturya’nın belgeleriniz, Türkiye’de ki maddi ve manevi durumunuz, Avusturya’ya neden seyahat etmek istediğiniz, seyahatinizin planlaması, rotanız ve yerine getirmeyi düşündüğünüz her şeyi teyit etmek ve bir ön görüş bildirmek üzerine oluşturuluyor. Görüşme sırasında, Avusturya Konsolosluğu vize bölümü yetkilisi tarafından, sizlere birçok soru yöneltilebiliyor.

Konsoloslukta gerçekleştirilen randevu, vize alma işlemleri için en önemli adımlardan birisi. Zira başından bu yana, birçok evrak organize etmiş ve işlemleri başarılı bir biçimde yürütmüş birçok insan, son dakikada, randevuda yaşanan bir pürüz ile vize reddi durumuna maruz kalabiliyor. Bu durumla baş başa kalmamak için yapılması gereken tek şey ise tarafınıza yöneltilecek olan sorulara, hem belgelerinizin doğruluğunu teyit eden yanıtlar vermek hem de gelebilecek kişisel sorulara, Avusturya Cumhuriyeti’ni riske eder nitelikte cevaplar vermemektir.

Avustuyra Vizesi Pasaport Vize Randevu S.S.S

Avusturya Vize Randevusu Nedir?

Avusturya dış temsilcilikleri kısa süreli Avusturya vize başvuruları için VFS Global vize başvuru merkezini yetkilendirmiştir. Vize başvuru sahipleri talep ettikleri vize türünde gerekli evraklarını hazırlayarak VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alabilir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya kısa süreli Schengen vize başvuruları genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sahipleri bu durumun dikkate alarak vize başvuru tarihinden en az üç hafta önce başvurularını yapmalıdır. Vize başvuru dosyasında eksiklikler ve hatalar varsa bu süre uzayabilir.

Avusturya Vize Randevusu Nereden Alınır?

Kısa süreli Avusturya vizeleri için yetkili vize başvuru merkezi VFS Global'den randevu almak gerekir. Uzun süreli Avusturya vizeleri için Avusturya konsolosluklarından bizzat randevu almak gerekir.

Avusturya vizesi hakkında bilgiler

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.