Avusturya Vizesi Randevu

Avusturya Vizesi Randevu 1 – Avusturya 2

Avusturya Vizesi İcin Randevu Nasıl Alınır?

Başvuru yapacak kişilerin dilerse visa center dilerse Avusturya Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri ile başvuruda bulunma hakkı mevcuttur. Ancak bu noktada bilinmesi gereken her bir dış temsilciliğin yalnızca kendi bölgesine hizmet vermekte olduğudur.

Yani Konsolosluğa şahsi başvuruda bulunacak kişilerin şahsen kendi iline hizmet veren Konsolosluğa gitmeleri gerekir ve bu da kişinin ikamet adresine bağlı olarak şehirlerarası seyahati gerektirebilir.

Bir diğer seçenek olan visa center ise size en yakın yerde bulunan yetkili kurum olarak şehir değiştirmenize gerek kalmadan belgelerin Konsolosluğa iletilmesine yardımcı olacaktır.

Her iki seçenekte de randevu alınması ve alınan randevuda evrak tesliminin yanında parmak izi verilmesi gerekmektedir. Visa center çalışanları adresi direkt ziyaret eden Avusturya vizesi başvurusu yapacak kişilere de yardımcı olur.

Ancak randevu yoluyla yapılan ziyaretlerde sıra bekleme sorunu ortadan kalkmış olacağından hem karmaşalar önlenecek hem de zamandan büyük ölçüde tasarruf edilmiş olacaktır. Ayrıca parmak izi verme işlemi için randevu alınması her koşulda gerekli tutulacaktır.

Avusturya vizesi başvuru işlemleri için kişi kendi iline hizmet vermekte olan iletişim bilgilerinden ulaşıp randevunuzu alabilir. Telefonla randevu almak mümkün olduğu gibi bazı kurumların canlı yardım hattı ya da online randevu sistemi de mevcuttur. Konsoloslukların Avusturya vize başvuru birimi ise arayan adaylara uygun randevu vermektedir.

Avustralya Ticari Vize

Avustralya’da iş anlaşması yapmak, konferansa katılmak, iş ya da istihdam araştırması yapmak amacı ile ülkeye yapılan seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya ticari Vize alması gerekmektedir. Ticari vize 3 aylık, 6 aylık ya da 12 aylık olarak verilir. Tek girişlik verilmesi halinde süresi devam etse de giriş çıkış yapıldıktan sonra yeniden vize başvurusu yapmak gerekir. Çok girişli yapılması halinde Avustralya ticari vizesi ile ülkeye kişi istediği kadar giriş çıkış yapabilir.

Vfs Global Ankara Avusturya

Avusturya Büyükelçiliği adına çalışan resmi çözüm ortağı VFS Global Ankara ve İstanbul ofisinin yanı sıra Türkiye’de farklı şehirlerde hizmet vermektedir. Avusturya konsolosluğundan Onaylanmış vize için aracı olan firma aynı zamanda Avusturya vize işlemleri Ankara’dan yapmak isteyen başvuru sahiplerinin randevularını almalarına yardımcı olmaktadır.

Avusturya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda bulunacak kişinin Schengen ülkelerine seyahat etmesi halinde rezervasyon bilgileri ve detayları hakkında konsolosluk yetkililerine yazılı bilgi vermesi gerekir. 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatlerde alınması gereken vize türü için yapılan başvuruların sonuçlanma süreci 6 ila 14 iş günü arasında değişmektedir. Bu yüzden Avusturya turistik vize başvurusu seyahat tarihinden en az 4 hafta önce yapılmalıdır.

Avusturya Ya Giris Formu

Avusturya’ya giriş formu olarak adlandırılan vize başvuru formu konsolosluk yetkililerinin başvuru sahibi hakkında ayrıntılı bilgi almasını sağlayan Schengen vize şartlarına göre oluşturulmuş formdur. Vize başvurusu evraklarını teslim edilmesinin ardından form üzerinde yapılan hataların herhangi bir şekilde düzeltilmesi söz konusu değildir. Bundan dolayı formda verilen bilgilerin diğer evraklardaki bilgiler ile uyumlu olması gerekmektedir, formdaki soruların hiçbir şekilde şüpheye yer vermeyecek şekilde cevaplandırılması gerekir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize