Konsolosluk resmi sitesi değildir.   | Avusturya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: https://www.bmeia.gv.at İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Austria
Consultation For Republic Of Austria
Consultation For Republic Of Austria
Previous
Next

Avusturya Vizesi İcin Randevu Nasıl Alınır?

Başvuru yapacak kişilerin dilerse visa center dilerse Avusturya Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri ile başvuruda bulunma hakkı mevcuttur. Ancak bu noktada bilinmesi gereken her bir dış temsilciliğin yalnızca kendi bölgesine hizmet vermekte olduğudur.

Yani Konsolosluğa şahsi başvuruda bulunacak kişilerin şahsen kendi iline hizmet veren Konsolosluğa gitmeleri gerekir ve bu da kişinin ikamet adresine bağlı olarak şehirlerarası seyahati gerektirebilir.

Bir diğer seçenek olan visa center ise size en yakın yerde bulunan yetkili kurum olarak şehir değiştirmenize gerek kalmadan belgelerin Konsolosluğa iletilmesine yardımcı olacaktır.

Avusturya Vizesi Randevu
Avusturya Vizesi Randevu

Her iki seçenekte de randevu alınması ve alınan randevuda evrak tesliminin yanında parmak izi verilmesi gerekmektedir. Visa center çalışanları adresi direkt ziyaret eden Avusturya vizesi başvurusu yapacak kişilere de yardımcı olur.

Ancak randevu yoluyla yapılan ziyaretlerde sıra bekleme sorunu ortadan kalkmış olacağından hem karmaşalar önlenecek hem de zamandan büyük ölçüde tasarruf edilmiş olacaktır. Ayrıca parmak izi verme işlemi için randevu alınması her koşulda gerekli tutulacaktır.

Avusturya vizesi başvuru işlemleri için kişi kendi iline hizmet vermekte olan iletişim bilgilerinden ulaşıp randevunuzu alabilir. Telefonla randevu almak mümkün olduğu gibi bazı kurumların canlı yardım hattı ya da online randevu sistemi de mevcuttur. Konsoloslukların Avusturya vize başvuru birimi ise arayan adaylara uygun randevu vermektedir.

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir