Avusturya Vizesi Randevu 1 – Avusturya 2

Avusturya Vizesi Randevu

Avusturya vizesi randevusu nasıl alınır

Avusturya Vizesi İçin Randevu Nasıl Alınır?

Başvuru yapacak kişilerin dilerse visa center dilerse Avusturya Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri ile başvuruda bulunma hakkı mevcuttur. Ancak bu noktada bilinmesi gereken her bir dış temsilciliğin yalnızca kendi bölgesine hizmet vermekte olduğudur.

Yani Konsolosluğa şahsi başvuruda bulunacak kişilerin şahsen kendi iline hizmet veren Konsolosluğa gitmeleri gerekir ve bu da kişinin ikamet adresine bağlı olarak şehirlerarası seyahati gerektirebilir.

Bir diğer seçenek olan visa center ise size en yakın yerde bulunan yetkili kurum olarak şehir değiştirmenize gerek kalmadan belgelerin Konsolosluğa iletilmesine yardımcı olacaktır.

Her iki seçenekte de randevu alınması ve alınan randevuda evrak tesliminin yanında parmak izi verilmesi gerekmektedir. Visa center çalışanları adresi direkt ziyaret eden Avusturya vizesi başvurusu yapacak kişilere de yardımcı olur.

Ancak randevu yoluyla yapılan ziyaretlerde sıra bekleme sorunu ortadan kalkmış olacağından hem karmaşalar önlenecek hem de zamandan büyük ölçüde tasarruf edilmiş olacaktır. Ayrıca parmak izi verme işlemi için randevu alınması her koşulda gerekli tutulacaktır.

Avusturya vizesi başvuru işlemleri için kişi kendi iline hizmet vermekte olan iletişim bilgilerinden ulaşıp randevunuzu alabilir. Telefonla randevu almak mümkün olduğu gibi bazı kurumların canlı yardım hattı ya da online randevu sistemi de mevcuttur. Konsoloslukların Avusturya vize başvuru birimi ise arayan adaylara uygun randevu vermektedir.

avusturya-vizesi-randevu-bilgi

Avusturya vizesi başvurularında Avusturya dış temsilciliklerinden randevu alınmalıdır.

Avusturya Vizesi Randevu S.S.S

Avusturya Vize Randevu Nasıl Alınır?

Avusturya kısa süreli vize başvuruları yetkili vize başvuuru merkezi VFS Global üzerinden yapılmaktadır. Uzun süreli Avusturya vize başvurularında vize başvuru sahibi bizzat Avusturya Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır. Vize randevu işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilir.

Vfs Global Ankara Avusturya Nasıl Alınır?

Avusturya Büyükelçiliği adına çalışan resmi çözüm ortağı VFS Global Ankara ve İstanbul ofisinin yanı sıra Türkiye’de farklı şehirlerde hizmet vermektedir. Avusturya konsolosluğundan Onaylanmış vize için aracı olan firma aynı zamanda Avusturya vize işlemleri Ankara’dan yapmak isteyen başvuru sahiplerinin randevularını almalarına yardımcı olmaktadır.

Avusturya Vizesi Randevu İçin Gerekli Evraklar

Avusturya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda bulunacak kişinin Schengen ülkelerine seyahat etmesi halinde rezervasyon bilgileri ve detayları hakkında konsolosluk yetkililerine yazılı bilgi vermesi gerekir. 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatlerde alınması gereken vize türü için yapılan başvuruların sonuçlanma süreci 6 ila 14 iş günü arasında değişmektedir. Bu yüzden Avusturya turistik vize başvurusu seyahat tarihinden en az 4 hafta önce yapılmalıdır.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize ücretleri hakkında bilgi alın.