Avusturya Vizesi – Covid 19

Avusturya vizesi covid şartları

Avusturya Vizesi – Covid 19

Avusturya seyahatleriniz öncesinde vize başvurularını hangi tarihler itibariyle gerçekleştireceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Doğru bilgileri takip edebilmeniz için Avusturya Dışişleri Bakanlığı ve Dış Temsilcilikleri’nin resmi siteleri üzerinde paylaşılan haberlere göz atabilirsiniz.

Bu sayede randevularınızı oluşturabileceğiniz en erken süreçler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlere göre kişisel olarak yapacağınız başvuruların, henüz netleşmeyen ikinci bir tarihe kadar kısıtlandığını belirtebiliriz. Bu nedenle internet üzerinden online olarak yapacağınız randevu taleplerinin değerlendirilmeyeceğini belirtmekteyiz.

Ancak acil durumlarınız için değerlendirilecek olan başvurularınızla ilgili olarak telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden bilgi alabilirsiniz. Böylece randevularınızın hangi şartlarda oluşturulacağını netleştirmiş olacaksınız.

Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından uygulanan kararlara göre hangi durumlarda kısıtlamalardan muaf olabileceğinizi detaylı bir şekilde aktarmaktayız. Yüksek risk bölgelerinden Avusturya’ya giriş yapmak isteyen kişilere dair uygulanacak prosedürler hakkında gerekli açıklamalara web sayfalarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Duyuruları Takip Edebilirsiniz

Mart 2022 tarihinden bu yana uygulanmaya devam eden tedbirlere göre, kişilerin ülkeye giriş yapmak istemeleri halinde yanlarında raporlarını bulundurmaları zorunlu tutulmuştur. Seyahatlerinizi gerçekleştirmeden önce yanınızda bulundurmanız gereken bu raporları temin etmelisiniz. Raporların güncel tarihli, güncel içerikli olması ve negatif sonuçları içermesi gerekmektedir. Ayrıca son 4 günlük süreçte alınmış raporların geçerli olacağını belirtebiliriz. Almanca veya İngilizce dillerinde düzenlenmiş olan raporlarınızla girişlerin sağlanabileceğini aktarmaktayız. Yönetmeliğe uygun bir şekilde düzenlenecek olan bu sağlık raporlarınızın dışında uygulanacak diğer tedbirlere de dikkat etmeniz istenmektedir.

Eğer ülkeye transit geçiş amaçlı olarak giriş yapacaksanız, bu durumda salgın hastalığı taşıyıp taşımadığınıza dair kontrollerinizin tamamlanması gerekmektedir. Seyahat rotalarınıza ilişkin bilgileri aktaracağınız yetkililerin, Covid-19 salgınını taşıyan kişilerle herhangi bir temasınızın olup olmadığına dair sorularına yanıt vermeniz istenecektir. Vücut ısınızın bu aşamada kontrol edileceğini ve herhangi bir problemin yaşanmaması durumunda geçiş izinlerinizin değerlendirileceğini belirtmekteyiz.

Avusturya’ya seyahat etmek istediğinizde acil durumlar için kayıtlarınızı oluşturabileceğiniz linklere yönlendirecek olan ekiplerimiz sayesinde güncel bilgileri elde edebilirsiniz. İletişim bilgilerimizde yer verdiğimiz telefon veya mail adresleri aracılığıyla tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz. Böylece alacağınız yanıtlara göre hareket etmenizin sizler için çok daha avantajlı ve yararlı olacağını belirtmekteyiz.

Avusturya Vizesi

 

Avusturya Covid 19 Şartları Nelerdir?

03.03.2022 tarihinden beri, Avusturya‘ya girişte 12 yaşından büyük kişiler için genel olarak yanlarında COVID kanıtı bulundurma zorunluluğu getirilmiştir. 12 yaşını geçmiş kişiler, Almanya‘ya giriş esnasında test sonucu veya hastalığı geçirdiklerine dair kanıt ya da aşı belgesi ibraz etmek zorundadır.

Avusturya Yerleşmek

Avusturya Cumhuriyeti’nin yerleşme ve oturma yazısının icrasından sorumlu olan ikamet unvanının ilk kez verilmesi ve uzatılmasında yetkili olan belediye dairesi aynı zamanda Viyana eyalet idaresini dairesidir. Yürürlükte olan oturma ve yerleşme yasası birçok değişiklik ile birlikte ilk kadınların kolay atılmasını sağlamaktadır.

Avusturya Büyükelçiliği

Avusturya Büyükelçiliği Türkiye’deki resmi temsilcisidir, Türkiye ile diplomatik, siyasi ve sosyal ilişkileri yürütmekle görevlidir, bünyesinde bulunan konsolosluk bölümü ile görev alanı içerisinde yer alan vatandaşlara vize ve konsolosluk işlemleri sunmaktadır. Vize ve konsolosluk işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Avusturya vatandaşlarına birçok resmi konuda yardımcı olmaktadır. Büyükelçiliğin yanı sıra aynı zamanda askeri ataşelik, polis irtibat ofisi, dış ticaret ateşeliği bulunmaktadır. Türkiye’deki 60’ın üzerinde inin görev bölgesi kapsamında olduğu Ankara Büyükelçiliğin aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de görev alanı bulunmaktadır.

Avusturya vizesi hakkında bilgiler

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.