Konsolosluk resmi sitesi değildir.   | Avusturya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: https://www.bmeia.gv.at İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Austria
Consultation For Republic Of Austria
Consultation For Republic Of Austria
Previous
Next

Avusturya Vizesi – Covid 19

Avusturya seyahatleriniz öncesinde vize başvurularını hangi tarihler itibariyle gerçekleştireceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Doğru bilgileri takip edebilmeniz için Avusturya Dışişleri Bakanlığı ve Dış Temsilcilikleri’nin resmi siteleri üzerinde paylaşılan haberlere göz atabilirsiniz.

Bu sayede randevularınızı oluşturabileceğiniz en erken süreçler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlere göre kişisel olarak yapacağınız başvuruların, henüz netleşmeyen ikinci bir tarihe kadar kısıtlandığını belirtebiliriz. Bu nedenle internet üzerinden online olarak yapacağınız randevu taleplerinin değerlendirilmeyeceğini belirtmekteyiz.

Ancak acil durumlarınız için değerlendirilecek olan başvurularınızla ilgili olarak telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden bilgi alabilirsiniz. Böylece randevularınızın hangi şartlarda oluşturulacağını netleştirmiş olacaksınız.

Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından uygulanan kararlara göre hangi durumlarda kısıtlamalardan muaf olabileceğinizi detaylı bir şekilde aktarmaktayız. Yüksek risk bölgelerinden Avusturya’ya giriş yapmak isteyen kişilere dair uygulanacak prosedürler hakkında gerekli açıklamalara web sayfalarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Duyuruları Takip Edebilirsiniz

Mart 2020 tarihinden bu yana uygulanmaya devam eden tedbirlere göre, kişilerin ülkeye giriş yapmak istemeleri halinde yanlarında raporlarını bulundurmaları zorunlu tutulmuştur. Seyahatlerinizi gerçekleştirmeden önce yanınızda bulundurmanız gereken bu raporları temin etmelisiniz. Raporların güncel tarihli, güncel içerikli olması ve negatif sonuçları içermesi gerekmektedir. Ayrıca son 4 günlük süreçte alınmış raporların geçerli olacağını belirtebiliriz. Almanca veya İngilizce dillerinde düzenlenmiş olan raporlarınızla girişlerin sağlanabileceğini aktarmaktayız. Yönetmeliğe uygun bir şekilde düzenlenecek olan bu sağlık raporlarınızın dışında uygulanacak diğer tedbirlere de dikkat etmeniz istenmektedir.

Eğer ülkeye transit geçiş amaçlı olarak giriş yapacaksanız, bu durumda salgın hastalığı taşıyıp taşımadığınıza dair kontrollerinizin tamamlanması gerekmektedir. Seyahat rotalarınıza ilişkin bilgileri aktaracağınız yetkililerin, Covid-19 salgınını taşıyan kişilerle herhangi bir temasınızın olup olmadığına dair sorularına yanıt vermeniz istenecektir. Vücut ısınızın bu aşamada kontrol edileceğini ve herhangi bir problemin yaşanmaması durumunda geçiş izinlerinizin değerlendirileceğini belirtmekteyiz.

Avusturya’ya seyahat etmek istediğinizde acil durumlar için kayıtlarınızı oluşturabileceğiniz linklere yönlendirecek olan ekiplerimiz sayesinde güncel bilgileri elde edebilirsiniz. İletişim bilgilerimizde yer verdiğimiz telefon veya mail adresleri aracılığıyla tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz. Böylece alacağınız yanıtlara göre hareket etmenizin sizler için çok daha avantajlı ve yararlı olacağını belirtmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir