Avusturya vizesi hakkında bilgi

Avusturya Vizesi Türleri

Turistik Vize

Ticari Vize

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

avusturya vize bilgisi
Avusturya vizeleri kısa ve uzun süreli vizeleri olarak düzenlenmiştir.

 

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya kısa süreli vizeleri için vize başvuru sahipleri yetkili vize başvuru merkezine başvurda bulunmak durumundadır. Uzun süreli Avusturya vize türlerinde ise vize başvuru sahibi bizzat Avusturya dış temsilciliklerine başvuruda bulunmalıdır. Kısa süreli Avusturya vize başvurularının yapılacağı vize başvuru merkezi VFS Global’dir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Avusturya vize başvuruları 15 iş günü içinde sonuçlanmak durumundadır. Vize başvuru sahipleri başvuru yaparken bu süreyi dikkate almalıdır. Vize başvuru dosyasında hatalar ve eksiklikler varsa bu süre uzayabilir. Uzman vize danışmanları gözetiminde vize başvurusunda bulunmak en sağlıklı yöntemdir.

Viyana Da Yaşam

Viyana’da beraber yaşamayı güvence altına alan bazı yasal düzenlemeler bulunmaktadır, yasal düzenlemeler sayesinde eşitlik sağlanmaktadır. Viyana’dan din özgürlüğü temel anayasal haktır. Viyana ayrıca lezbiyenleri, elleri de eşit haklar sunulmaktadır bu yüzden herkes kendini rahat ve kabullenilmiş hisseder. Kültürler ile birlikte yaşamak iyileştirmek ve göç edenlerin daha kolay alışmasını sağlamak için MA 17 belediyenin entegrasyon ve çeşitlilik ile ilgili dairesi tarafından proje ve programlar hazırlanmaktadır.

Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır

Türk vatandaşı ile evde yabancı ülke vatandaşları ve çocukların ülkede yasal izin ile ikamet etmesini sağlayan vize aile birleşimi vizesidir. Vizenin verilmesinin en önemli amacı aile bütünlüğünü korumaktır, başvurular Türk dış temsilciliklerine yapılmaktadır, internet üzerinden elektronik vize başvurusu söz konusu değildir. Başvuruda bulunacak olan yabancı ülke vatandaşlarından standart evraklar talep edilir, dikkat edilmesi gereken konu belgelerin eksiksiz ve doğru hazırlanmasıdır.

Yeşil Pasaport Avusturya

Yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Avusturya vize istemez ancak seyahatten sonra en az 3 ay geçerliliği olan pasaport olması gerekmektedir. Aynı zamanda Gidiş ve dönüş tariflerini kapsayan 30 bin avro teminatlı seyahat sağlık sigortası, konaklama ve ulaşım rezervasyonları ile birlikte seyahat süresince akrabasının ya da arkadaşın yanında kalacak olanlar için adres ve telefon numarası bulundurulması gerekmektedir.

İstanbul Konsolosluğu Avusturya

İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu, Bursa, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova, Zonguldak ve Bartın illerine hizmet vermektedir. Ücretsiz randevu almak için 0 212 373 58 25 numaralı telefon ile iletişime geçmek söz konusudur. Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından randevular sadece merkezi randevu sistemi üzerinden oluşturulmaktadır. Randevu rezervasyonlarının telefon ile yapılması söz konusu değildir.

Avusturya'da Çalışmak İstiyorum

Avusturya’da çalışmak için 90 günden çok daha fazla süreye ihtiyaç vardır bu yüzden çalışma izni alınmalıdır. Çalışma izni ülkede üst düzey eğitime sahip başarılı insanları istihdam etmek adına verilen bir vize çeşididir. Çalışma izni başvurusunda bulunmak için gerekli olan evrakların eksiksiz şekilde hazırlanarak teslim edilmesi büyük öneme sahiptir.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize işlemleri hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.