Avusturya Vize Ücretleri 2022

Avusturya vize ücret güncel bilgisi

VİZE ÜCRETLERİ 2022

2022 Yılı İçin Belirlenmiş Vize Ücretleri

✅ Avusturya Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Avusturya Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Avusturya Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Avusturya Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

avusturya vize ücret
Avusturya vize ücretleri zaman içerisinde değişebilmektedir.

VİZE ÜCRETLERİ 2022

2022 Yılı İçin Belirlenmiş Vize Ücretleri

Avusturya Vize Takip

Avusturya vize başvurularında yapılan başvurunun takip edilebilmesi için VFS Global tarafından başvuru sahiplerine birkaç farklı yöntem sunulmaktadır. Başvuru vize başvuru merkezine ilk iade edildiğinde eposta güncellemesi alınır, e-posta olarak kolay el işi inmemesi halinde ya da ayrıntılı izleme bilgileri istendi yeri güncellemeler doğrudan cep telefonuna SMS şeklinde de alınabilmektedir. Ayrıca vize başvuruları çevrimiçi olarak da takip edilebilmektedir, hizmete erişim sağlayabilmek adına başvuru merkezi tarafından verilen fatura ya da makbuzdaki referans numarasını soyadı ile birlikte kullanmak yeterlidir.

Avusturya Büyükelçiliği Ankara

Avusturya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan ve ikamet iznine sahip 3 ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet veren yetkili temsilcilik Avusturya Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik aynı zamanda Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri konusunda çalışma yürütür. Avusturya vatandaşları apostil, evlilik, ölüm belgesi, pasaport ya da vatandaşlık belgesi gibi tüm işlemlerini Ankara’da bulunan Avusturya Büyükelçiliği sayesinde yapabilmektedir.

Avusturya Konsoloslugu Ankara

Türkiye ile Avusturya arasındaki her türlü sosyal, diplomatik ilişkiyi yürütmekle görevli olan Ankara Avusturya Büyükelçiliği aynı zamanda kendi bünyesinde bulunan konsolosluk bölümü ile görev alanı içerisinde yaşayan vatandaşların vize ve konsolosluk işlemlerini yürütür. Kavaklıdere Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan büyükelçilik binasında faaliyetleri sürdüren konsolosluk bölümü aynı zamanda kendi vatandaşlarını her türlü belge tasdiki ya da evlilik ve boşanma gibi konularda talep ettiği desteği sağlar.

Avusturya Konsolosluğu Vize Çankaya/Ankara

Avusturya vize başvuruları Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Çankaya bölgesinde yaşayan vatandaşlar başvurularını büyükelçilik bünyesindeki konsolosluk aracılığı ile yapmaktadır. Vizenin sonuçlanması evrakların tamamlanması halinde kısa sürede gerçekleşir, kesin sonuçlanma tarihi konsolosluk tarafından ek evrak talebinde bulunulmasına göre farklılık gösterir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vize başvurularının sonuçlanması 15 iş gününü bulmaktadır. Vize başvuru sahipleri başvurularını en az üç hafta öncesinden yapmalıdır.

Avusturya Vizesi Ücretleri İade Edilir mi?

Avusturya vize başvurularında vize ret kararı çıkarsa Konsolosluk vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi hizmet bedeli geri ödenmez. Bu yüzden vize başvuru sahipleri vize başvuru dosyasındaki belgeleri özenle hazırlamalıdır.

Avusturya vize randevuları hakkında bilgi alınız.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.