Avusturya Vize Ücretleri 2020

Avusturya Vize Ücretleri 2020 1 – Avusturya 2

VİZE ÜCRETLERİ 2020

2020 Yılı İçin Belirlenmiş Vize Ücretleri

Vize Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Ticari Vizesi 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Transit Vize 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Şoför Vizesi 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Öğrenci Vizesi 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Kültürel Vizesi 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 60 Euro 30 Euro 30 Euro 120 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro
Avusturya Vize Takip

Avusturya vize başvurularında yapılan başvurunun takip edilebilmesi için VFS Global tarafından başvuru sahiplerine birkaç farklı yöntem sunulmaktadır. Başvuru vize başvuru merkezine ilk iade edildiğinde eposta güncellemesi alınır, e-posta olarak kolay el işi inmemesi halinde ya da ayrıntılı izleme bilgileri istendi yeri güncellemeler doğrudan cep telefonuna SMS şeklinde de alınabilmektedir. Ayrıca vize başvuruları çevrimiçi olarak da takip edilebilmektedir, hizmete erişim sağlayabilmek adına başvuru merkezi tarafından verilen fatura ya da makbuzdaki referans numarasını soyadı ile birlikte kullanmak yeterlidir.

Avusturya Büyükelçiliği Ankara

Avusturya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan ve ikamet iznine sahip 3 ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet veren yetkili temsilcilik Avusturya Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik aynı zamanda Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri konusunda çalışma yürütür. Avusturya vatandaşları apostil, evlilik, ölüm belgesi, pasaport ya da vatandaşlık belgesi gibi tüm işlemlerini Ankara’da bulunan Avusturya Büyükelçiliği sayesinde yapabilmektedir.

Avusturya Konsoloslugu Ankara

Türkiye ile Avusturya arasındaki her türlü sosyal, diplomatik ilişkiyi yürütmekle görevli olan Ankara Avusturya Büyükelçiliği aynı zamanda kendi bünyesinde bulunan konsolosluk bölümü ile görev alanı içerisinde yaşayan vatandaşların vize ve konsolosluk işlemlerini yürütür. Kavaklıdere Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan büyükelçilik binasında faaliyetleri sürdüren konsolosluk bölümü aynı zamanda kendi vatandaşlarını her türlü belge tasdiki ya da evlilik ve boşanma gibi konularda talep ettiği desteği sağlar.

Avusturya Konsolosluğu Vize Çankaya/Ankara

Avusturya vize başvuruları Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Çankaya bölgesinde yaşayan vatandaşlar başvurularını büyükelçilik bünyesindeki konsolosluk aracılığı ile yapmaktadır. Vizenin sonuçlanması evrakların tamamlanması halinde kısa sürede gerçekleşir, kesin sonuçlanma tarihi konsolosluk tarafından ek evrak talebinde bulunulmasına göre farklılık gösterir.

One Response

  1. Müjdat Çoban

    3 Nisan 2021

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize