Avusturya Vize Sonuçlanma Süreleri

Avusturya Vize Sonuçlanma Süreleri 1 – Avusturya 2

Avusturya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanmıştır?

Genel olarak Avusturya vize başvurusu sonuçları için 10 iş günü içerisinde yetkilerden yanıt alınabilir. Ancak bahsedilen bu süre kesinlik taşımaz ve dönemsel olarak değişir.

Resmi tatiller, Konsolosluk içerisinde yoğunluk olması, sizden herhangi bir ek belge talep ediliyor ve bunun değerlendiriliyor olması gibi durumlarda bahsedilen süre zarfı uzar.

En geç 21 iş günü içerisinde sonuçların öğrenilmesi beklenir yalnız bu süre teminatı kısa dönem vizeler için geçerlidir. Söz konusu uzun dönemli Avusturya oturum izni gibi vizeler olduğunda süre zarfı yaklaşık 1 ayı bulabilmektedir.

Avusturya Vize Sonuçlanma Süreleri

Tüm bu bilgiler ışığında başvuranın herhangi bir mağduriyetle karşılaşmaması adına gerçekleştirmeyi düşündüğü seyahatinden 30 gün ila 90 gün öncesinde belgelerini teslim etmiş olmaları önerilir.

Pek çok kurum başvuru adaylarına başvurunun sonuçlanması ile birlikte iletişim bilgileri üzerinden ulaşarak güncel durum hakkında bilgi vermektedir. Bunun haricinde kendisi şahsen Konsolosluk ile iletişime geçerek başvuruda bulunanlar ilgili kurumun vize birimini çalışma saatleri dahilinde arayabilirler.

Avustralya Göçmenlik Şartları

Avustralya’da nitelikli eleman sıkıntısının çözülebilmesi ne amaçlayan alanında uzman ve deneyimli meslek sahipleri tüm şartları sağlamaları halinde sürekli oturum verilmektedir. Kalifiye göçmenlik programı olan sistemde en önemli üç şart başvuru sahibinin 18 ila 45 yaşları arasında olması, mevcut mesleğinin SOL ya da CSOL listesinde yer alıyor olması İngilizce bilgisinin yeterli seviyede olmasıdır. Kalifiye göçmenlik programında adayların değerlendirilmesinde puan sistemi kullanılır, puan yaş, meslek, dil, iş deneyimi, eğitim ve diğer faktörlere bağlıdır.

Vfs Avusturya

Avusturya Büyükelçiliği adına çalışan resmi çözüm ortağı VFS Global, vize başvurusu yapanlara Destek Hizmetleri sağlamak üzere büyükelçilik ile işbirliğinde olan ticari şirkettir. Vize başvurularını kolay ve hızlı şekilde sonuçlandırmaya destekleyen şirketin hizmetleri arasında kurye ve kısa mesaj hizmeti ile birlikte Premium Lounge ve başvuru formu doldurma yardımı bulunmaktadır. Yapılan başvuru Üzerine de hiçbir şekilde rol ve etkiye sahip olmayan şirket sadece vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulmasını ve Büyükelçiliğe iletilmesini sağlar.

Ankara Avusturya Konsolosluğu Aile Birleşimi Randevu

Aile birleşimi vizesi için başvurular doğrudan konsolosluğa yapılır, başvuru sahibi yaşadığı bölgenin görev alanı içerisindeki konsolosluğa başvuruda bulunur. Çok sayıda Emrah’ın hazırlanması gerekmektedir, vize başvuru formu Almanca doldurmak zorundadır. A1 Almanca dil Yeterlilik sınavından geçerli 1 puan aldıktan sonra evraklar hazırlanarak başvuru gerçekleştirilir. Avusturya aile birleşimi vizesi sonuçlanma süresi yaklaşık 6 aydır.

Gaziantep Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Gaziantep Fahri Konsolosluğu faaliyet alanı içerisinde bulunanların evlilik, boşanmaya da belge tasdiki gibi konsolosluk işlemlerinde yetkilidir. Vize başvurusunu kabul etme yetkisi bulunmayan Fahri konsolosluk bölgesindeki vize başvurularını Ankara’daki Büyükelçiliği yönlendirir. Gaziantep Avusturya Fahri Konsolosluğu görev bölgesi Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Malatya’dır.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize