Avusturya Vize Sonuçlanma Süreleri

Avusturya vize sonuçlanma süresi bilgisi

Avusturya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanmıştır?

Genel olarak Avusturya vize başvurusu sonuçları için 10 iş günü içerisinde yetkilerden yanıt alınabilir. Ancak bahsedilen bu süre kesinlik taşımaz ve dönemsel olarak değişir.

Resmi tatiller, Konsolosluk içerisinde yoğunluk olması, sizden herhangi bir ek belge talep ediliyor ve bunun değerlendiriliyor olması gibi durumlarda bahsedilen süre zarfı uzar.

En geç 21 iş günü içerisinde sonuçların öğrenilmesi beklenir yalnız bu süre teminatı kısa dönem vizeler için geçerlidir. Söz konusu uzun dönemli Avusturya oturum izni gibi vizeler olduğunda süre zarfı yaklaşık 1 ayı bulabilmektedir.

Avusturya Vize Sonuçlanma Süreleri

Tüm bu bilgiler ışığında başvuranın herhangi bir mağduriyetle karşılaşmaması adına gerçekleştirmeyi düşündüğü seyahatinden 30 gün ila 90 gün öncesinde belgelerini teslim etmiş olmaları önerilir.

Pek çok kurum başvuru adaylarına başvurunun sonuçlanması ile birlikte iletişim bilgileri üzerinden ulaşarak güncel durum hakkında bilgi vermektedir. Bunun haricinde kendisi şahsen Konsolosluk ile iletişime geçerek başvuruda bulunanlar ilgili kurumun vize birimini çalışma saatleri dahilinde arayabilirler.

avusturya-vize-sonuclanma
Avusturya vizesi sonuçlanma süresi vize başvuru dosyasındaki eksikliklere göre uzayabilir.
Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya kısa süreli Schengen vize başvuruları genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sahipleri bu durumun dikkate alarak vize başvuru tarihinden en az üç hafta önce başvurularını yapmalıdır. Vize başvuru dosyasında eksiklikler ve hatalar varsa bu süre uzayabilir.

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya dış temsilcilikleri kısa süreli Avusturya vize başvuruları için VFS Global vize başvuru merkezini yetkilendirmiştir. Vize başvuru sahipleri talep ettikleri vize türünde gerekli evraklarını hazırlayarak VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alabilir.

Vfs Avusturya

Avusturya Büyükelçiliği adına çalışan resmi çözüm ortağı VFS Global, vize başvurusu yapanlara Destek Hizmetleri sağlamak üzere büyükelçilik ile işbirliğinde olan ticari şirkettir. Vize başvurularını kolay ve hızlı şekilde sonuçlandırmaya destekleyen şirketin hizmetleri arasında kurye ve kısa mesaj hizmeti ile birlikte Premium Lounge ve başvuru formu doldurma yardımı bulunmaktadır. Yapılan başvuru Üzerine de hiçbir şekilde rol ve etkiye sahip olmayan şirket sadece vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulmasını ve Büyükelçiliğe iletilmesini sağlar.

Avusturya vize ücret bilgisi sayfamızı ziyaret ediniz.

Avusturya Büyükelçilik sayfasını ziyaret ediniz.