Avusturya Vize Reddi

Avusturya Vize Reddi 1 – Avusturya 2

Avusturya Vize Reddi

Avusturya vizesi başvurusu yapan kişiler, Avusturya Konsolosluğu ve büyükelçiliği tarafından istenilen şartları yerine getirmedikleri durumda vize reddi ile karşılaşmaktadır.

Avusturya vizesi başvurusu sahibi, seyahat amaçlarını kanıtlayamaması, deformasyona uğramış belgelerle başvuru yapması ya da daha önce Schengen ülkelerinden birinde sınır dışı edilmiş olması gibi haller Avusturya vize reddinin sebepleri arasındadır.

Seyahat Belgelerinden Kaynaklanan Avusturya Vizesi Reddi

Avusturya vize başvurusunda talep edilen ve hazırlana tüm belgeler orijinal, geçerliliği olan ve güncel tarihli belgeler olmalıdır.

Konsolosluk veya büyükelçilik; sahte, geçersiz, deformasyona uğramış ya da güncelliği olmayan belgelerle yapılan başvurulara ret cevabı vermektedir. Tüm belgelerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.

Seyahat Şartları ve Amaçlarından Kaynaklanan Avusturya Vize Reddi

Avusturya vizesi başvurularında Avusturya seyahatinin amacı açık bir şekilde belirtilmeli ve ama uygun istenilen evraklar ibraz edilmelidir.

Başvuru sahipleri, başvuru yaptığı Avusturya vize tipine uygun şartları yerine getirebileceğini kanıtlayan belgeler teslim etmelidir. Örneğin kişi iş amacı ile Avusturya’ya gidiyorsa başvuru yaparken gideceği iş toplantısına ya da konferansına dair belge sunmalıdır. Seyahatin içeriğine dair bilgi sunmayan kişilerin başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir.

Ekonomik Durumdan Kaynaklanan Avusturya Vize Reddi

Avusturya vizesi başvurusu yapan kişiler, seyahatleri boyunca transfer, konaklama, sağlık ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayabilecek ekonomik şartlara sahip olduklarını belgelerle sunmalıdır.

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vize başvurularında kişilerin seyahati karşılayacak maddi yeterliliğe sahip olmamaları ya da yasal yollarla kazanmadıklarını tespit etmesi durumunda vize reddi kararı vermektedir.

Schengen Vizesi Süresinden Kaynaklanan Avusturya Vize Reddi

Schengen vizesi sahibi kişiler, vizeleri ile Schengen bölgesinde 6 ay içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkına sahiptir. Avusturya Schengen vizesi başvuruları yapan kişiler, son 6 aylık dönemde 90 gün konaklama hakkını kullanmış ise vize reddi alabilmektedir.

Schengen Giriş Yasağından Kaynaklanan Avusturya Vize Reddi

Schengen Bölgesi’ne üye ülkelerden herhangi bir ülkenin Schengen ile ilgili aldığı karar diğer ülkeler için de bağlayıcılık göstermektedir. Schengen Bilgi Sistemine göre yasaklı olan herhangi birinin Avusturya vize başvurusu ret alabilmektedir.

Kamu Güvenliği Nedeniyle Avusturya Vizesinin Reddedilmesi

Avusturya vizesi talep eden kişilerin belirlenen kurallar kapsamında Schengen bölgesi ülkelerini veya birkaçını tehdit edecek, kamu düzenini ve güvenliğini bozacak herhangi bir tehlike arz etmesi vize reddine sebep olmaktadır.

Sağlık Sigortası Sebebiyle Avusturya Vizesinin Reddedilmesi

Avusturya vizesi talep eden kişiler, seyahat tarihleri süresince sağlık sigortası yaptırmakla yükümlüdür. İstenilen şartları sağlamayan seyahat sağlık sigortası yaptırmayan kişilerin başvurusu reddedilmektedir.

Kişinin Dönme Konusunda Şüphe Oluşturmasından Kaynaklı Vize Reddi

Avusturya vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, süre bitiminde ülkelerine geri döneceğini kanıtlayan belgeler sunmak zorundadır. Avusturya’da kalma niyetinin anlaşıldığı hallerde kişiler ret cevabı almaktadır.

Avusturya Vize Reddi İtirazı

Avusturya vize başvurusunda ret cevabı alan kişiler, ret kararına itiraz etme hakkına sahiptir. Ret cevabı alanlar ya da eksik evrak nedeni ile olumsuz cevap alanlar yeniden başvuru yapabilmektedir. Kişiler evraklarını tamamlayarak Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne yeniden değerlendirme talebinde bulunabilirler.

Avusturya Göçmenlik Şartları

Avusturya göçmenlik şartları, genel olarak Avusturya vatandaşı olmak isteyen kişilerin aldığı hizmettir. Göçmenlik şartları kişinin yaşına ülkede bulunma amacına ya da pasaport türüne göre farklılık sağlar. Göçmenlik şartlarına, kişiler kesinlikle uyulmalıdır. Aksi taktir de sorun oluşur ya da onay alınamaz.

Avusturya Çalışma İzni

Avusturya’ya çalışma amacı ile gitmek isteyen kişiler, çalışma izni almalıdır. Çalışma izin Avusturya’da bulunan iş yerinden alınır. Aynı zamanda burada izin alındığına dair ıslak imzalı evrak belirtilmelidir. Çalışma iznini gösteren belge, evrak dosyası içerisinde yer edinmeli.

Avusturya Oturum İzni

Avusturya’da uzun süreli ikametgah etmek isteyen vatandaşlar, oturum izni almalıdır. Oturum izni Avusturya vatandaşı ile evlenmek amacıyla hayatına Avusturya’da devam edecek Türk vatandaşlarının alması gereken izindir. Burada aile birleşimi vizesi alınır. Aile birleşimi vizesi ile beraber tarafınızdan oturum izni de talep edilir. Her ikisi de istenilen doğrultuda hazırlanmalı.

Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya seyahati gerçekleştirmek isteyen kişilerin müracaat ettiği yerdir. Avusturya konsolosluğuna tercihen online olarak internet sitesinden, tercihen de direkt olarak ikametgah edilen bölgedeki Konsolosluğu’na başvuru talebinde bulunulduğu takdirde vize işlemleri yasal olarak başlatılabilir. Avusturya konsolosluğunda vize işlemlerine dair her türlü detaylı süreç gerçekleşir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize