Konsolosluk resmi sitesi değildir.   | Avusturya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: https://www.bmeia.gv.at İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Austria
Consultation For Republic Of Austria
Consultation For Republic Of Austria
Previous
Next

Avusturya Vize Reddi

Kişinin Avusturya vize reddi alması durumunda düşünülmesi gereken farklı sebep olasılıkları olacaktır. Bunlar öncelikle dosyadan ileri gelen yanlışlardır.

Eksik ve hatalı dosya gönderilmesi halinde kişi dosyadaki yanlışı düzelterek tekrar gözden geçirme talebinde bulunabilir ve bunun için düzeltilen belgelere konuya ilişkin dilekçesini eklemesi yeterlidir.

Ancak kişinin diğer Schengen vizesi başvurusu varsa bu esnada herhangi bir sabıkası tespit edilmişse bu durumda da vize reddiyle karşılaşılır.

Ülkenin kendi iç durumundan kaynaklı vize retleri de görülebilir ve yetkililer bu ret nedenini açıklama zorunluluğunda değildir.

Avusturya Vize Red Nedenleri

Avusturya Vize Red Nedenleri

Avusturya vize başvuru reddi ile karşılaşmamak adına visa center tarafından yapılan yönlendirilmelere uyulması oldukça önemlidir. Aksi halde ödenmiş olan herhangi bir ücretin iadesi başvurana ödenmeyecektir. Ödenmiş olan hizmet bedelinin ya da harç bedelinin kişinin kaybı olmaması için de seyahatin iptal edilmemesi için de visa center tarafından verilen bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir.

Sizlere Avusturya vize başvurusu aşamalarını mümkün olduğunca açıklayıcı bir şekilde belirtmiş bulunuyoruz. Elbette bu bilgiler haricinde başvuru adaylarının şahsi soruları ve merak ettiği konular olabilir. Bu sebeple herhangi bir konuda bilgi ve yardım almak için kendi adresinize en yakın visa center çalışanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir