Avusturya Vize Red Nedenleri

avusturya vize reddi nedenleri nelerdir

Avusturya Vize Reddi

Kişinin Avusturya vize reddi alması durumunda düşünülmesi gereken farklı sebep olasılıkları olacaktır. Bunlar öncelikle dosyadan ileri gelen yanlışlardır.

Eksik ve hatalı dosya gönderilmesi halinde kişi dosyadaki yanlışı düzelterek tekrar gözden geçirme talebinde bulunabilir ve bunun için düzeltilen belgelere konuya ilişkin dilekçesini eklemesi yeterlidir.

Ancak kişinin diğer Schengen vizesi başvurusu varsa bu esnada herhangi bir sabıkası tespit edilmişse bu durumda da vize reddiyle karşılaşılır.

Ülkenin kendi iç durumundan kaynaklı vize retleri de görülebilir ve yetkililer bu ret nedenini açıklama zorunluluğunda değildir.

Almanya vize başvurusu hakkında bilgi alınız.

Avusturya Vize Red Nedenleri

Avusturya vize başvuru reddi ile karşılaşmamak adına visa center tarafından yapılan yönlendirilmelere uyulması oldukça önemlidir. Aksi halde ödenmiş olan herhangi bir ücretin iadesi başvurana ödenmeyecektir. Ödenmiş olan hizmet bedelinin ya da harç bedelinin kişinin kaybı olmaması için de seyahatin iptal edilmemesi için de visa center tarafından verilen bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir.

Sizlere Avusturya vize başvurusu aşamalarını mümkün olduğunca açıklayıcı bir şekilde belirtmiş bulunuyoruz. Elbette bu bilgiler haricinde başvuru adaylarının şahsi soruları ve merak ettiği konular olabilir. Bu sebeple herhangi bir konuda bilgi ve yardım almak için kendi adresinize en yakın visa center çalışanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

avusturya vize red bilgi
Avusturya vize başvuruları hakkında tek yetkili Avusturya dış temsilcilikleridir.
Avusturya Vize Red Nasıl Yapılır?

Avusturya vize başvurularında red kararı Avusturya dış temsilcilikleri tarafından verilir ve bir mektupla ret kararı vize başvuru sahibine iletilir. Vize başvuru sahibi bir itiraz dilekçesi ile vize reddi kararının incelenmesini talep edebilir. Vize ret kararı kesinleşirse vize başvuru sahibinin mahkemeye başvurma hakkı saklıdır.

Avusturya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Avusturya vizelerinin başvuru sonuçlanma süresi genellikle iki haftadır. Bu süre vize başvuru dosyasının içeriğine göre değişebilmektedir. Vize ret kararı alan vize başvuru sahipleri Avusturya Konsolosluğuna bir dilekçe ile itiraz edebilir.

Nasıl Avusturya Vatandaşı Olunur

6 yaşını dolduran ve belirlenmiş koşulları yerine getirenlerin yabancılar yasasına dayanarak Avusturya vatandaşı olma hakkı mevcuttur. 8 yıl ülkede yasal olarak oturmak, başvuru yapıldığında süresiz ya da sınırlı oturma veya yerleşim iznine sahip olmak, sabıkasız olmak, yeteri derecede Almanca bilmek, geçimini herhangi bir yardım almadan temin edilebiliyor olmak vatandaşlık şartları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Anayasaya aykırı faaliyette bulunma bak ve anayasal düzene bağlılık belgesinin imzalaması da Avusturya vatandaşlık şartları içerisindedir.

Avusturya Pasaport Yenileme

Pasaportunu yenilemek için öncelikle başvuru formlarının doldurulması ve iki fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Tüm pasaport başvuruları yüz yüze yapılan mülakatlar ile gerçekleştirilir. Türkiye’de bulunan Avusturya Büyükelçiliği ve konsolosluklarında randevusuz görüşmeler kabul edilmez bu yüzden başvuru yapacak kişi önceden randevu almalıdır. Pasaportlar Avusturya’da basılmaktadır ve bu yüzden pasaport almak için ortalama 3 hafta kadar zaman gerekir.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize bilgisi