Avusturya Vize Red Nedenleri

Avusturya Vize Red Nedenleri 1 – Avusturya 2

Avusturya Vize Reddi

Kişinin Avusturya vize reddi alması durumunda düşünülmesi gereken farklı sebep olasılıkları olacaktır. Bunlar öncelikle dosyadan ileri gelen yanlışlardır.

Eksik ve hatalı dosya gönderilmesi halinde kişi dosyadaki yanlışı düzelterek tekrar gözden geçirme talebinde bulunabilir ve bunun için düzeltilen belgelere konuya ilişkin dilekçesini eklemesi yeterlidir.

Ancak kişinin diğer Schengen vizesi başvurusu varsa bu esnada herhangi bir sabıkası tespit edilmişse bu durumda da vize reddiyle karşılaşılır.

Ülkenin kendi iç durumundan kaynaklı vize retleri de görülebilir ve yetkililer bu ret nedenini açıklama zorunluluğunda değildir.

Avusturya Vize Red Nedenleri

Avusturya vize başvuru reddi ile karşılaşmamak adına visa center tarafından yapılan yönlendirilmelere uyulması oldukça önemlidir. Aksi halde ödenmiş olan herhangi bir ücretin iadesi başvurana ödenmeyecektir. Ödenmiş olan hizmet bedelinin ya da harç bedelinin kişinin kaybı olmaması için de seyahatin iptal edilmemesi için de visa center tarafından verilen bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir.

Sizlere Avusturya vize başvurusu aşamalarını mümkün olduğunca açıklayıcı bir şekilde belirtmiş bulunuyoruz. Elbette bu bilgiler haricinde başvuru adaylarının şahsi soruları ve merak ettiği konular olabilir. Bu sebeple herhangi bir konuda bilgi ve yardım almak için kendi adresinize en yakın visa center çalışanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

Nasıl Avusturya Vatandaşı Olunur

6 yaşını dolduran ve belirlenmiş koşulları yerine getirenlerin yabancılar yasasına dayanarak Avusturya vatandaşı olma hakkı mevcuttur. 8 yıl ülkede yasal olarak oturmak, başvuru yapıldığında süresiz ya da sınırlı oturma veya yerleşim iznine sahip olmak, sabıkasız olmak, yeteri derecede Almanca bilmek, geçimini herhangi bir yardım almadan temin edilebiliyor olmak vatandaşlık şartları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Anayasaya aykırı faaliyette bulunma bak ve anayasal düzene bağlılık belgesinin imzalaması da Avusturya vatandaşlık şartları içerisindedir.

Avusturya Pasaport Yenileme

Pasaportunu yenilemek için öncelikle başvuru formlarının doldurulması ve iki fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Tüm pasaport başvuruları yüz yüze yapılan mülakatlar ile gerçekleştirilir. Türkiye’de bulunan Avusturya Büyükelçiliği ve konsolosluklarında randevusuz görüşmeler kabul edilmez bu yüzden başvuru yapacak kişi önceden randevu almalıdır. Pasaportlar Avusturya’da basılmaktadır ve bu yüzden pasaport almak için ortalama 3 hafta kadar zaman gerekir.

Avustralya Oturma İzni

Avustralya oturum izni vatandaş olmayan ancak kalıcı vizelerden birine sahip olanlara verilen haktır. Sürekli oturum izni sahibi olanlar ülkede sınırsız olarak yaşama, çalışma ve eğitim hakkı elde eder. Aynı zamanda istedikleri zaman sınırsız olarak ülkeye giriş çıkış hakları vardır, Avustralya pasaportu alma imkânına sahip olduklarından dolayı tüm Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz seyahat özgürlüğüne sahiptir. Seçme ve seçilme hakkı, devlet memuru olma hakkı, işsizlik ödeneği de dahil tüm sosyal imkanlardan yararlanma hakkı, devletin sağlık hizmetlerinden faydalanma, yükseköğretim yardım programından istifade etme gibi birçok avantaj bulunmaktadır.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize