Avusturya Vize Başvuru Formu 1 – Avusturya 2

Avusturya Vize Başvuru Formu

avusturya vize başvuru formu hakkında

Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya vize başvurusu yapan kişilerin, konsoloslukların doğru bilgiye ulaşabilmesi için formda istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurması gerekmektedir. Avusturya Vizesi başvuru formu, tükenmez kalem ile okunaklı şekilde doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Vize başvuru formu dolduran kişiler, ekstra belgeler sunacağı için tüm belgeler birbirini destekleyen bilgiler içermelidir. Avusturya vizesi başvuru orijinal formu, vize talep eden kişi tarafından doldurulup imzalanmalıdır.

Formların eksik ya da yanlış bilgi ile doldurulması vize başvurusunun ret almasına sebep olmaktadır. Vize başvurularının değerlendirilmesi sürecinde verilen bilgi ve diğer evrakların doğruluğuna bakılmakta, vizenin olumlu ya da olumsuz sonuç almasını sağlamaktadır.

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı?

Avusturya vizesi başvuru formu, Avusturya Konsolosluğu yetkililerince başvuru yapan kişi hakkında kapsamlı bilgiler içeren ve Schengen kurallarınca hazırlanmış bir formdur. Formda verilen bilgiler, konsolosluğa sunulan evrak dosyasındaki diğer bilgilerle tutarlılık göstermelidir.

Evlilik sebebi ile gerçekleşen kimlik değişimlerinde geçerli olan pasaporttaki bilgilerdir. Avusturya vize başvurusunda sorulan her soruya doğru ve şüpheye yer bırakmayacak cevaplar verilmelidir.

Vize başvuru formu ve evrak dosyası teslim edildikten sonra, başvuru sahibi kişi formda hata yaptığını fark ederse dosyaları geri alma ya da değiştirme şansı bulunmamaktadır. Formda kullanılacak olan biyometrik fotoğraf güncel bir fotoğraf olmalıdır.

Fotoğrafta fonun beyaz olmasıyla birlikte kişinin yüzü açıkça görünecek şekilde olması şartı bulunmaktadır. Kullanılacak olan fotoğrafın daha önceki Schengen başvurularında kullanılmamış olması gerekmektedir.

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya’ya gitmek isteyen kişiler hakkında talep ettiği kapsamlı bilgiye başvuru formları sayesinde ulaşmaktadır.

Bu nedenle formlar her zaman eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuru formu ve diğer evraklardaki bilgiler birbiriyle tutarlı olmalıdır. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru formundaki bilgilerle diğer evraklardaki beyanatların birbirini tutmaması halinde konsolosluk başvuruyu reddedebilmektedir.

Avusturya vize başvuru formu Schengen bölgesi vize kriterleri kapsamında hazırlanan resmi bir belge olduğundan amaca uygun doldurulmalı, gerçek bilgilerden uzaklaşılmamalı, sahte bilgilerin suç teşkil ettiği unutulmamalıdır. Asılsız ve eksik bilgi veren kişilerin başvurusu ret alırken aynı zamanda ceza almasına da yol açmaktadır. Avusturya vize başvurusunda yapılan sahtecilik, usulsüzlük ülkeye giriş – çıkışı zorlaştırmakta ve para cezası gibi cezalar alınmasına sebep olmaktadır.

Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya vize başvuru sahipleri öncelikle Avusturya Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır.

Avusturya Vize Başvuru Formu Hakkında

Avusturya vizesi için doldurulması gereken ve bireylerin özel bilgilerinin bulunduğu formun doldurulması gerekmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Formu S.S.S

Avusturya Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Avusturya vize başvuru formu yetkili vize başvuru merkezlerinde bulunur, vize başvuru sahipleri Avusturya dış temsilcilikleri İnternet siteleri üzerinden de vize başvuru formuna ulaşabilir.

Avusturya Vize Başvuru Formuna Nasıl Doldurulmalıdır?

Vize başvuru sahipleri Avusturya vize başvuru formunda yer alan kişisel bilgi sorularını eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır. Schengen vizelerinde Schengen vize kriterleri baz alınır.

Avusturya Vize Başvuru Formu PDF Nasıl Alınır?

Avusturya vize başvuru formu PDF formatında yetkili vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize ücretleri hakkında sayfamızdan bilgi alınız.