Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya Vize Başvuru Formu 1 – Avusturya 2

Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya vize başvurusu yapan kişilerin, konsoloslukların doğru bilgiye ulaşabilmesi için formda istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurması gerekmektedir. Avusturya Vizesi başvuru formu, tükenmez kalem ile okunaklı şekilde doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Vize başvuru formu dolduran kişiler, ekstra belgeler sunacağı için tüm belgeler birbirini destekleyen bilgiler içermelidir. Avusturya vizesi başvuru orijinal formu, vize talep eden kişi tarafından doldurulup imzalanmalıdır.

Formların eksik ya da yanlış bilgi ile doldurulması vize başvurusunun ret almasına sebep olmaktadır. Vize başvurularının değerlendirilmesi sürecinde verilen bilgi ve diğer evrakların doğruluğuna bakılmakta, vizenin olumlu ya da olumsuz sonuç almasını sağlamaktadır.

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı?

Avusturya vizesi başvuru formu, Avusturya Konsolosluğu yetkililerince başvuru yapan kişi hakkında kapsamlı bilgiler içeren ve Schengen kurallarınca hazırlanmış bir formdur. Formda verilen bilgiler, konsolosluğa sunulan evrak dosyasındaki diğer bilgilerle tutarlılık göstermelidir.

Evlilik sebebi ile gerçekleşen kimlik değişimlerinde geçerli olan pasaporttaki bilgilerdir. Avusturya vize başvurusunda sorulan her soruya doğru ve şüpheye yer bırakmayacak cevaplar verilmelidir.

Vize başvuru formu ve evrak dosyası teslim edildikten sonra, başvuru sahibi kişi formda hata yaptığını fark ederse dosyaları geri alma ya da değiştirme şansı bulunmamaktadır. Formda kullanılacak olan biyometrik fotoğraf güncel bir fotoğraf olmalıdır.

Fotoğrafta fonun beyaz olmasıyla birlikte kişinin yüzü açıkça görünecek şekilde olması şartı bulunmaktadır. Kullanılacak olan fotoğrafın daha önceki Schengen başvurularında kullanılmamış olması gerekmektedir.

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya’ya gitmek isteyen kişiler hakkında talep ettiği kapsamlı bilgiye başvuru formları sayesinde ulaşmaktadır.

Bu nedenle formlar her zaman eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuru formu ve diğer evraklardaki bilgiler birbiriyle tutarlı olmalıdır. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru formundaki bilgilerle diğer evraklardaki beyanatların birbirini tutmaması halinde konsolosluk başvuruyu reddedebilmektedir.

Avusturya vize başvuru formu Schengen bölgesi vize kriterleri kapsamında hazırlanan resmi bir belge olduğundan amaca uygun doldurulmalı, gerçek bilgilerden uzaklaşılmamalı, sahte bilgilerin suç teşkil ettiği unutulmamalıdır. Asılsız ve eksik bilgi veren kişilerin başvurusu ret alırken aynı zamanda ceza almasına da yol açmaktadır. Avusturya vize başvurusunda yapılan sahtecilik, usulsüzlük ülkeye giriş – çıkışı zorlaştırmakta ve para cezası gibi cezalar alınmasına sebep olmaktadır.

Avusturya Erasmus Vizesi

Erasmus vizesi, Avusturya’ya belirli bir süreç boyunca eğitim almak amacıyla giden kişilerin tercih ettiği vize türüdür. Erasmus vizesi kişilere göre uzun süreli ya da kısa süreli olarak yer edinir. Erasmus eğitimini Avusturya’da yapmak isteyen kişiler, başvuru talebinde Erasmus vizesi olduğunu belirtmeli.

Avusturya Vatandasligi İcin Gerekli Evraklar

Avusturya vatandaşlığı için gerekli evraklar ülkede ne kadar sürede bulunacağına göre değişir. Ancak genel anlamda tarafınızdan;

  • Adli sicil belgesi
  • Çocukların ya da özel ikamet şartının varlığına dair kanıtlar
  • Pasaport
  • Vatandaşlık başvuru formu
  • Avusturya doğum belgeleri
  • Süresiz oturum izni
  • Vatandaşlık belgesi
  • Evlilik belgesi
  • Biyometrik fotoğraf

Dil yeterlilik sertifikası gibi belirli evraklar, dosya içerisinde teslim edilmelidir. 

Avusturya'ya Nasıl Yerleşebilirim

Avusturya yerleşmek isteyen kişiler. bunun için ilk olarak Avusturya Konsolosluğu’na ya da Avusturya göç idaresine başvuru talebinde bulunulmalı. Başvuru talebi göçmenlik şartlarına uyulduğu takdirde kabul edilir. Avusturya vatandaşı olabilmek ya da Avusturya’ya yerleşmek isteyen kişiler, bu durumda aile birleşimi vizesi almalıdır.

Avusturya Vatandaşlık Şartları 2021

Avusturya’da en az 8 yıl yasal olarak oturmuş olmak, Avusturya vatandaşlık şartları içerisinde bulunur. Aynı zamanda yeterli derecede Almanca bilmek ve en önemlisi Avusturya’nın hukuki düzeni hakkında temel bilgilere sahip olmak gerekir. Bunun gibi şartlar her yıl güncelleme gösterir.

Avusturya Öğrenci Çalışma İzni

Eğitim-iş gibi etmenlerden dolayı Avusturya’da bulunmak isteyen vatandaşlar, bunun için öğrenci çalışma izni almalıdır. Eğitim amacıyla gidileceği takdirde başvuru talebinde öğrenci vizesi olduğu yer edinmeli. Çalışma izni ise iş yerinden alınan izin kâğıdıdır. Bu belge ise ıslak imzalı bir şekilde evrak dosyası içerisinde bulunmalı.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize