Avusturya Turistik Vize İşlemleri 2020

Avusturya Turistik Vize İşlemleri 2020 1 – Avusturya 2

Turistik Vize İşlemleri

Nedir: Avustralya’ya Ticaret gerçekleştirmek, seyahat etmek, ziyaret etmek, eğitim alabilmek ve ya direkt geçiş niyetiyle Avustralya’ya giriş gerçekleştirmek isteyen kişilerin Avustralya vizesi amacıyla lüzumlu işlemleri yapabilmek amacıyla vize türüdür.

Kaç günlük alınabilir: Avusturalya vizesi tek girişli vizedir fakat içeride kalma süresi 1 ile 3 ay arasında değişmektedir.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden, üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir:

 • Vize müracaat formu
 • Vize etiket ücreti
 • Pasaport
 • Biometrik Fotoğraf
 • Kimliğin her iki yüzünün fotokopisi
 • Noter tasdikli muvafakatname
 • Son üç sene içerisinde alınan vizelerin birer fotokopisi
 • Adres ve evli kadınlar amacıyla bekârlık soyadı verilerini sahibi olan Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik haline dair çalışmayı gösterir belgeler, şahıs emekli ise emeklilik kartı
 • Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler
 • Geçerliliği seyahatin gerçekleşeceği tarihten bir gün evvelce başlayıp bitiş tarihinden bir gün sonra da tamamlanan, en az 30 bin Dolar teminatlı uluslararası bir seyahat sıhhat sigortası poliçesi
 • Başvuran bireyin şayet diğer ülkelere seyahati söz konusuysa, üçüncü ülkeye seyahatinin detaylarını aktaran dilekçe
 • Seyahat hedefini destekleyen bilgi belgeleri
 • Yabancı uyruklu şahıslar amacıyla en az 6 ay geçerlilik vakti tespit edilen ikamet ve çalışma izinlerinin fotokopisi

Biometrik Veri Gerekli midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne kadar Sürede Çıkar: İngiltere Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

Avusturya Evlilik Vizesi

Avusturya’da bulunan eşi ile birleşmek isteyen bir kişinin aile birleşimi vizesine başvurması gerekmektedir. Aile birleşimi vizeleri uzun süreli D tipi vizelerdir. Bu vizeyi almak için kişilerin 21 yaşından büyük olmaları, Avusturya’da bulunan eş ya ülkenin vatandaşı olacak, ya Kırmızı-Beyaz-Kırmızı karta ya da Mavi Kart’a sahip olmalıdır. Aylık gelirleri kişilerin standart yaşamlarını karşılamalıdır. Bunun gibi şartları karşılayabilen kişilerin gerekli belgelerin eksiksiz hazırlanması ile birlikte başvuru süreci başlatılmaktadır.

Avusturya Vatandaşlık Ücreti

Avusturya’da yaşayan kişilerin vatandaşlık alabilmek için bazı önemli adımları doğru bir şekilde atmalı ve buna bağlı olarak ülkenin belirlediği vatandaşlık kriterlerine uymalıdır. Her iki konuda da eksiksiz olan kişilerin bir zorunluluğu da sermaye birikimlerinin olmasıdır. Kişilerin sermaye birikimleri içlerinde bulundukları duruma göre 2,500 ila 40,000 Euro arasında değişim göstermektedir.

Avusturya'da Oturum İzni Nasıl Alınır

Oturum izni almak isteyen kişilerin toplamakla yükümlü olduğu belgeler, ülkede konaklama sebeplerine göre değişmektedir. Oturum izni almak istemelerinin sebebi çalışma vizesi ise başka, aile birleşimi gibi sebeplerden ise başka bir sebepse evrakları farklılık göstermektedir. Belgelerin bu şekilde eksiksiz bir şekilde toparlanmasıyla beraber yetkili konsolosluklara sunulması gerekmektedir. Bu şekilde izin başvurusu yapılabilir.

Avusturya Ya Yerlesmek

Avusturya’ya yerleşme planı yapan kişilerin uzun süreli olan D tipi vizelerinin olması gerekmektedir. Aksi takdirde kısa süreli vizelerin süreleri yeterli olmayacaktır. Kişilerin devletler tarafından belirlenen vatandaşlık kriterlerine uymaları ve gerekli evraklarının eksiksiz olması dahilinde Avusturya’ya yerleşim hakkı kazanabilmektedir. Buna ek olarak ülkeye yerleşmek isteyen kişilerin gerekli sermayelerinin de olması gerekmektedir. Bu sermaye miktarı 2,500 ile 40,000 Euro arasında değişim gösterir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize