Avusturya Transit Vize

Avusturya Transit Vize 1 – Avusturya 2

Avusturya Transit Vize

Avusturya Transit Vizesi Başvurusunda Gerekli Evraklar

 • Başvuru sahibi tarafından eksiksiz, doğru doldurulmuş ve imzalanmış vize formu.
 • 10 yıldan eski olmayan, 2 boş sayfası olan, Avusturya seyahati dönüşü en az 3 ay geçerliliği olan pasaport.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf; arka fonu beyaz, renkli, 35×45 mm ölçülerinde, güncel tarihli, yüz – alın – boyun – kulak kısmının açıkça görüldüğü biyometrik kurallara uygun fotoğraf.
 • Avusturya Konsolosluğu’na hitaben yazılmış Almanca ya da İngilizce vize talep dilekçesi. Seyahatin tarihlerini, amacını, seyahat konaklama planları, masrafların kim tarafından karşılanacağı şirket yetkilisince imzalanmalı ve kaşe basılmalıdır.
 • Uçak bileti rezervasyon belgeleri
 • Avusturya’ya ait oturma izni veya giriş izni belgesi
 • C Nüfus Cüzdan fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası

Avusturya Transit Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gereken Notlar

 1. Avusturya Konsolosluğu’na yapılacak vize başvurusunda seyahat ederken tercih edilecek ulaşım aracı (uçak, tren, otomobil, otobüs) belgeleri sunulmalıdır. (Konsolosluk bazen orijinal bilet talep edebilmektedir.)
 2. Avusturya Konsolosluğu’na ait belgelerin son 3 aylık döneme ait olduğundan emin olunmalıdır.
 3. Avusturya vizesi için gerekli evraklar haricinde konsolosluk ek belgeler talep edebilir.
 4. Avusturya vize başvurusu formunda veya istenilen diğer evraklarda yanlış bilgi vermek, eksik belge sunmak Schengen kuralları nedeni ile vizenin ret kararı almasına neden olur.
 5. Avusturya Konsolosluğu, daha önceden alınmış Avusturya vizesi yok ise kişinin bizzat başvuru yapmasını talep etmektedir.
 6. İlk kez vize talep etmeyen, daha önce Avusturya vizesi alan ve farklı ülkelere seyahat eden kişiler, yeni vize başvurusu yaparken daha önceki ziyaretlerinin nedenlerini konsolosluğa anlatmak üzere mülakata çağırılmaktadır.
Avusturya Oturum İzni Şartları

Avusturya oturum izni şartları genel olarak Avusturya’nın yasal şartları şeklinde yer edinir. Oturum izni şartları içerisinde Almanca bilmek, Avusturya’nın hukuki ya da toplumsal düzene dair bilgi birikiminde olmak ya da bunun gibi çeşitli şartlardır. Şartlar onay gördüğü takdirde oturum izni belirli süreçler dahilinde alınabilir.

Avusturya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklar, eksiksiz ve konsolosluğun tarafınızdan istediği şekilde hazırlatılmalı. Aile birleşimi vizesi evlilik, akraba ziyareti ya da yurtdışında bulunan akrabayı ülkeye getirme gibi etmenler doğrultusunda alınır. Aile birleşimi vizesinin amacına göre evraklarla ilgili detaylı bilgiyi, Avusturya Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz.

Avusturya Oturum Vizesi Uzatma

Avusturya oturum vizesinin uzatılması için Avusturya’daki ilk yılın tamamlanması gerekir. Avusturya’da ikamet ettiği süreç 1 yıl dolduktan sonra vize uzatılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken detay, geçerlilik süresi bitmeden yaklaşık 3 ay öncesinde oturum vizesine dair bir başvuru talebinde bulunulmalı. Oturum vizesi bittikten sonra uzatmanın gerçekleşmesi, kişi adına problem oluşturur.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize