Avusturya Transit Vize İşlemleri

Avusturya Transit Vize İşlemleri 1 – Avusturya 2

Transit Vize İşlemleri

Nedir: Transit vize transferle vatan dışı uçuşlarda, transfer gerçekleştireceğiniz ülke doğrultusundan sizlerden istenilen kısa süreli vize türüdür. … Transit vize nedir kısmını toparlamak gerekirse; vatan dışı transferle uçuşlarda transfer yapılacak ülkenin istediği vizedir

Kaç günlük alınabilir: Avustralya transit vize alanlar amacıyla sadece transit geçiş hedefiyle ve 72 saat vakit bulunma hakkı tanınır.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden, üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir: Avustralya transit vize amacıyla lüzumlu evraklar şahıs transfer uçuşu yapacaksa bu uçuşa ait rezervasyon ya da bilet verilerini içermelidir. Birey denizci ise gemi adamı cüzdanını ve işverenin limana giriş-çıkış tarihlerini belirttiği bir yazısını sunmalıdır.

Ne vakit başvurmak gerekir: Süre sınırlandırması getirilmeyen bu müracaatlarda, seyahatin 30 gün evvel prosedürlerin yapılması makul görülür.

Randevu nasıl alınır: Yetki sahibi vize danışma merkezlerinden telefon ya da adrese erişim ile randevu alabilirsiniz.

Türk Vizesi Kac Euro

Türkiye’de birçok ülkenin yaptığı gibi belirli ülkeler dışında birçok ülkeye vize uygulamaktadır. Bu süreçte yabancı ülkeden gelen vatandaşların hepsinin belirli bir miktarda ücret ödemesi gerekmektedir. Bu ücretler türüne göre üçe ayrılmıştır. Elektronik vize ücreti 15€, bandrol vize ücreti 25€, başkonsolosluktan alınan giriş vizesinin ödenmesi gereken ücreti ise 86€’dur. Bu ücretler ödenmediği takdirde işlemler başlamamaktadır.

Avusturya Evlilik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya’da evlenmek isteyen kişilerin hazırlaması gereken dosyada bulunması gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar; Avusturya vatandaşı olan kişinin pasaport fotokopisi ile vatandaşlık belgesi, Avusturya’da ikamet edilecek konutun kira ya da tapu fotokopisi, Avusturya’da hali hazırda ikamet eden kişinin son üç aylık maaş bordrosu ve Avusturya dışında bulunan kişiyi davet eden kişinin sigorta kartı fotokopisidir.

Aile Birleşimi İçin Aylık Gelir 2021

Günümüzde birçok sebepten dolayı bazı kişilerin aileleri yurtdışında olabiliyor. Bunun yanında günümüzde farklı uyruktaki insanlar birbirleriyle evlenerek mutlu bir hayat kuruyorlar. Ancak bu süreçte kişilerin yanyana olabilmesi için bazı işlemler ve belirli bir gelirleri olmalıdır. Yurtdışında aile birleşimi vizesiyle Süresiz kalmak isteyen kişilerin tüm giderleri karşılayacak ve yurtdışında hiçbir maddi sorun yaşamayacak kadar gelire sahip olmaları gerekmektedir.

Avusturya Konsolosluğu İzmir

Fahri konsolosluklar büyük konsoloslukların açılmasına ihtiyaç duyulmayan bölgelerde açılmaktadır. Asli görevleri iki ülke arasında olan ticari ilişkileri düzgün bir şekilde yürütmektir. Bunun yanında asli konsoloslukların adına vize başvurularını da toplayabilir. Evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi alanlarda da işlem yapma yetkisi bulunmaktadır.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize