Avusturya Saat Kaç

Avusturya Saat Kaç?

Avusturya saat bilgisi

Avusturya ile Türkiye arasında, 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye Avusturya’dan bir saat öndedir. Avusturya’da saat sabah 08.00 iken, Türkiye’de 09.00’dur.

Avusturya’da Saat Kaç Şimdi?

Ülkeler arasındaki saat farkını belirleyici etmenler bulunur. Bunlar içerisinde enlem, boylam, meridyenler ve ülkelerin konumlandırmaları gelir. Avusturya konumu gereği Türkiye’den 1 saat geridedir. Türkiye’de saat öğlen 12.00 iken, Avusturya’da 11.00’dir. Türkiye yılbaşına girdiği zaman Avusturya’nın halen bir saati var anlamına gelir. Avusturya yılbaşına girdiği zaman ise Türkiye bir saat önceden girmiştir.

Avusturya Kaç Saat Uçak?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Avusturya seyahati gerçekleştirecekleri takdirde Avusturya vizesi almalılar. Avusturya Türk vatandaşlarının pasaportlarına ve ülkede bulunma amaçlarına göre vize vermektedir. Avusturya konsolosluğu ya da Avusturya büyükelçiliği ile irtibata geçtiğiniz takdirde ülkede bulunma amacınıza göre vize alabilirsiniz. Vize işlemleri esnasında tarafınızda belirli evraklar istenir. Bu evrakların tamamen yasal olarak onaylanması istenir. Avusturya seyahati uçakla gerçekleştireceği takdirde 1 saat 56 dakika kadardır. Aktarmasız uçuşlar da süreç bu şekildedir. Aktarmalı olan uçuşlar da süre uzayabilir. Türkiye genelinde bakıldığı zaman Avrupa uçuşları genel olarak Ankara ya da İstanbul üzerinden yapılır.

avusturya-saat-

Avusturya Orta Avrupa’da yer alır ve Orta Avrupa saati ülkede kulanılır.

Avusturya Saat Kaç? S.S.S

Avusturya İftar Saat Kaçta?

Ülkeler arasındaki saat farkı konumlandırma, meridyen, enlem gibi detaylarla bulunur. Türkiye belirli ülkelerle aynı saat diliminde sahiptir. Fakat Avrupa’da bulunan ülkelerle ise Türkiye arasında saat farkı mevcuttur. Saat farkı çoğu zaman oldukça fazladır. Fakat Avusturya ve Türkiye arasındaki saat farkına bakıldığı zaman yalnızca bir saat fark bulunur. Ramazan ayının gelmesi ile beraber dünya genelinde oruç ibadeti yerine getirilir. Avusturya’da yaşayan Müslümanlar için iftar saati, Türkiye’deki iftar saati ile 60 dakikalık fark bulunur. Türkiye’de iftarın yapılması ile beraber Avusturya’da bir saat sonrasında iftar açılır. Avusturya’daki saat farkı dikkate alındığı zaman namaz vakitlerinde de farklılık olması görülür. Müslümanlar zorluk yaşamadan namaz vakitlerini öğrenebilmeleri için özel aplikasyonlar bulunur. Bu aplikasyonlar üzerinde herhangi bir şüpheye düşmeden konuma göre ezan vakti tespit edilmektedir.

Viyana Saat Kaç?

Viyana Saat dilimi Şimdiki Central European Summer Time (CEST), UTC +2 Kış saatindee (Central European Time (CET), UTC +1) 30 Ekim 2023’de başlar Avusturya Ankara’nın 1 saat gerisindedir.

Viyana’da Saatler Ne Zaman Ayarlanacak?

Gün ışığından yararlanmak adına Avusturya’da yapılan saat uygulaması, Orta Avrupa ülkelerindeki ile aynı şekilde gerçekleşir. 30 Mart tarihinde yaz saati uygulaması başlar. Bu tarihte bir saat ileri alınan saatler, ekim ayının sonlarında bir saat geri alınır.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize türleri hakkında bilgi alınız.