Avusturya Güncel Vize Ücretleri

Avusturya güncel vize ücret bilgisi

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya’ya seyahat edecek ve bu amaçla vizeye başvuracak olan vatandaşlarımızın sorumluluğunda olan farklı ücret ödemeleri vardır.

eklenmelidir. Bu makbuz tek seferliktir ve kişinin her başvuruda yeniden harç bedeli ödemesi gerekecektir.

Harç bedeli direkt başvurularda ödenmekte, ek olarak visa center ile çalışanların danışma kurumuna hizmet ücreti ödemesi gerekmektedir.

Ek olarak alınan hizmetler, posta ve sigorta şirketlerine ödenen ücretler tamamen başvuru sahibinin ödemesi gereken Avusturya vize ücreti dahilindedir.

Danışma merkezlerinin kendi çalışma ilkeleri doğrultusunda sağladığı ek hizmetlerin her biri farklı şekilde ücretlendirilecektir.

Avusturya Güncel Vize Ücretleri

Bahsedilmiş olan harç bedelinden yalnızca 0-12 yaş aralığı muaf olup, 12 yaşından gün alan çocuklar için de bu ücretlerin ödenmesi istenir.

Ücretler kişinin başvurduğu vize süresine ve vize kategorisine göre değişir. Ödenmesi gereken tüm bu bedeller, başvuru döneminde başvuru gerçekleştirilecek olan kuruma danışılarak öğrenilmelidir.

Çünkü ücretler kur farkından etkilenmekte ve sıklıkla güncellenmektedir. Ücretin tam ödenmemesi başvuruyu olumsuz etkileyeceğinden hizmet alacak olduğunuz visa center ile iletişime geçerek Avusturya vize ücreti hakkında bilgi almanızı öneririz.

avusturya-vize-ücret-bilgi
Avusturya vize başvuru ücretleri zaman içinde güncellenmektedir. En güncel fiyatlara vize başvuru merkezi üzerinden ulaşabilirsiniz.
Avusturya Vize Ücreti Ne Kadar?

2022 Yılı İçin Belirlenmiş Avusturya Vize Ücretleri

✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Vfs Global İstanbul Avusturya

Avusturya Büyükelçiliği adına doldurulan vize başvuru formunu, destekleyen belgeleri bibliyometrik verilerin sunulduğu vize başvuru merkezlerine idare eden kurum Vfs Global’dir. Kurye ve kısa mesaj hizmetinin yanı sıra aynı zamanda başvuru formu doldurma yardımı ile Premium Lounge hizmetleri sunan şirket vize başvurusuna mümkün olduğu kadar kolay ve hızlı tamamlamaktadır.

İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Mail Adresi

İstanbul ve İstanbul bölgesindeki görev alanı içerisinde yer alan illerde her türlü konsolosluk vize işlemlerinin yürütülmesini sağlayan Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu mail adresi resmi internet sitesi üzerinde yer almaktadır. Başkonsolosluğun resmi internet adresine tıklayan vatandaşlar göndermek istedikleri maili site üzerindeki yönlendirmeleri kullanarak kolaylıkla gerçekleştirir.

İstanbul Avusturya Konsolosluk

İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu resmi web sitesine giriş yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de yaşayan Avusturya vatandaşları ya da Türkiye’de ikamet izni bulunan 3 ülke vatandaşları her türlü işlemlerini gerçekleştirir. Mesai saatleri içerisinde hafta içi her gün hizmet veren konsolosluk tüm vize işlemlerini yürütmektedir.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize başvuru bilgileri