Avusturya Asgari Ücret

Avusturya Asgari Ücret

Dünya genelinde her ülkede belirli bir kesim, asgari ücretle geçimini sağlamaktadır. Asgari ücretler ülkelerdeki yönetim sistemine göre farklı doğrultularda verilmektedir. Avusturya asgari ücret ise yaş ve çalışma saatine göre değişir.

Avusturya Asgari Ücret 2021

Avusturya sınırları içerisinde asgari ücret, çalışma saatine ve yaşa göre değişmektedir. Örneğin 18 yaşında çalışan bir kişi ile 30 yaşında çalışan bir kişi aynı sektörde çalıştıkları takdirde aldıkları maaş, çalışma saatlerine ve yaşlarına göre değişir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avusturya’ya çalışmak amacıyla gelmek istedikleri takdirde çalışma vizesi almalı.
  • Çalışma vizesi içerisinde belirli belgeler, kesinlikle mecburidir. Bununla beraber tarafınızdan ekstra belgelerde istenir. Bunların tamamen sizden istenilen doğrultuda eksiksiz ve yasal şartlara uygun olarak yetkili kişilere teslim edilmesi önemlidir.
  • Avusturya çalışma vizesi, Avusturya Konsolosluğu ya da Avusturya Büyükelçiliği doğrultusunda alınmaktadır.
  • Herhangi bir problem olmadığı takdirde Avusturya vize işlemleri yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.
  • Evraklarda Avusturya’da çalışılacak yerden alınmış izin belgesi, önemli bir detaydır. Bu belge olmadığı takdirde çalışma vizesi alınamaz.

Avusturya Asgari Ücret Ne Kadar?

Avusturya asgari ücret ortama olarak, 1800 Euro’dur. Ülkede çalışanın yaşına ve çalıştığı saate göre asgari ücret değişebilir.

18 yaş altı çalışan kişiler çalışma saatine göre aldığı asgari ücret 5,2 Euro’dur.

18 yaş üzerinde çalışan kişiler ise çalışma saatine göre aldıkları asgari ücret 6 Euro’dur.

Burada yaşlı kesim ile genç kesimin aldığı miktar, kesinlikle değişmektedir. Avusturya’da işe başlama saati ya da işi bitirme saati gibi bir zaman dilimi bulunmaz. Kişi ne kadar süre çalışmış ise yaşına orantılı olarak asgari ücret alır.

Avusturya Asgari Ücret Alan Kişi Sayısı

Avusturya’da çalışma hayatı açısından bakıldığı zaman asgari maaşla yüksek seviyededir. Ülkenin büyük bir bölümü asgari ücretle geçimini sağlamaktadır. Avusturya’da pahalı bölgelerde yaşayan kişiler asgari ücretle beraber farklı işlerde de çalışmaktadır. Tercihen çalışma saatini artırıp, daha fazla asgari ücret alınması mümkün. Avusturya’da alınan asgari ücretle beraber rahatlıkla geçim sağlandığı gibi kişi tercihine göre ekstra mesai de yapabilir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize