Avustralya Vize Reddi ve İtiraz Hakkı

Avustralya Vize Reddi ve İtiraz Hakkı 1 – Avusturya 2

Avustralya Vize Reddi

Turistik, ticari, aile ziyareti ya da eğitim hedefi ile Avusturalya’ya gitmek isteyenler, ilk önce vize formunu doldurmalı ve Almanya Büyükelçiliği’nin talep ettiği birtakım evrakları hazırlamalıdırlar.

İtiraz Hakkı

Vize müracaatı reddi durumunda şahıslar fakat yen bir müracaat ile evraklarının tekrardan incelenmesini talep edebilir. Belgelerin düzenlenmesi durumunda dahi, vize reddine itiraz yapılamaz.

Avusturya Türk Konsolosluğu

Avusturya’da bulunan Türk Konsolosluğu görev yetkisi alanı içerisinde bulunan bölgede yaşayan Türklerin evlilik, ölüm, askerlik, doğum, pasaport ya da noter gibi işlemlerini yapmaktadır. Randevu sistemi ile çalışan Avusturya Türk Konsolosluğu bünyesinde hizmet veren noter biriminde Türk vatandaşlar alım satım işlemleri, boşanma davaları ya da evlat edinme gibi işlemleri yapabilmektedir. Hafta içi resmi çalışma saatleri içerisinde faaliyetlerini sürdüren Türk Konsolosluğu randevu ile çalışmaktadır.

İzmir Avusturya Konsolosluğu Telefon Numarası

Görev bölgesi İzmir, Denizli, Aydın, Uşak ve Manisa olan Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu Plevne Bulvarı, Beşerler Apartmanı, Gündoğdu Meydanı Alsancak adresinde hizmet vermektedir. Fahri Konsolosluğu telefon numarası 0 232 464 06 30, e-mail adresi ise austria.hk.izm@gmail.com şeklindedir. Fahri konsolosluk görevine Mustafa Ülkü Caner’in yürüttüğü temsilcilik mesai günlerinde ve çalışma saatlerinde tüm konsolosluk hizmetlerini sunmaktadır.

Avustralya Konsolosluğu

Türkiye’de bulunan Avustralya Konsolosluğu hem yerel hem de kendi ülkelerine ait yasalar ve şartlar çerçevesinde vatandaşlarına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri vermektedir. Randevusuz işlemlerin kabul edilmediği dış temsilcilikte tüm ziyaretçilerin randevu alması zorunludur.

Avusturya Aile Birlesimi

Avusturya aile birleşimi için gerekli olan şartlar içerisinde ilk sırada 21 yaşını doldurmak gerekmektedir. 21 yaşını dolduran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuruda bulunan iller. Aynı zamanda Avusturya’da yaşayan eşin uzun süre oturum izlenen ya da oturum vizesine sahip olması gerekmektedir. Aile birleşimi kriterleri içerisinde kırmızı-beyaz- kırmızı kart sahibi olmak, Avrupa Birliği mavi kartına sahip olmak, konaklama sağlanacak olan yerin aile bireyleri için yeterli olması, yaşam standartını karşılayacak düzeyde aylık gelire sahip olmak bir Avusturya’daki eşinin resmi sağlık sigortasının bulunması yer almaktadır.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize