Avusturya Vize Reddi ve İtiraz Hakkı

Avusturya vize reddi nasıl yapılır

Avusturya Vize Reddi

Turistik, ticari, aile ziyareti ya da eğitim hedefi ile Avusturalya’ya gitmek isteyenler, ilk önce vize formunu doldurmalı ve Almanya Büyükelçiliği’nin talep ettiği birtakım evrakları hazırlamalıdırlar.

Avusturya vizeleri hakkında bilgi alınız.

İtiraz Hakkı

Vize müracaatı reddi durumunda şahıslar fakat yen bir müracaat ile evraklarının tekrardan incelenmesini talep edebilir. Belgelerin düzenlenmesi durumunda dahi, vize reddine itiraz yapılamaz.

avusturya vize reddi
Avusturya vize reddi kararı Avusturya Konsolosluğu tarafından alınır, vize red kararına itiraz edilebilir.

 

Avusturya Vize Ret Kararına Nasıl İtiraz Edilir?

Vize başvuru sahibi Avusturya Konsolosluğu tarafından verilen vize ret kararı bir mektupla eline ulaştığında bu karara bir itiraz dilekçesi ile itirazda bulunabilir.

Avusturya Vize Ret Kararına İtiraz Süresi Nedir?

Avusturya vize ret kararı eline ulaşan vize başvuru sahibi bir ay içinde vize ret kararına bir dilekçe ile başvuruda bulunabilir. Vize ret kararı kesinleşirse mahkeme yolu açıktır.

Avusturya Türk Konsolosluğu

Avusturya’da bulunan Türk Konsolosluğu görev yetkisi alanı içerisinde bulunan bölgede yaşayan Türklerin evlilik, ölüm, askerlik, doğum, pasaport ya da noter gibi işlemlerini yapmaktadır. Randevu sistemi ile çalışan Avusturya Türk Konsolosluğu bünyesinde hizmet veren noter biriminde Türk vatandaşlar alım satım işlemleri, boşanma davaları ya da evlat edinme gibi işlemleri yapabilmektedir. Hafta içi resmi çalışma saatleri içerisinde faaliyetlerini sürdüren Türk Konsolosluğu randevu ile çalışmaktadır.

İzmir Avusturya Konsolosluğu Telefon Numarası

Görev bölgesi İzmir, Denizli, Aydın, Uşak ve Manisa olan Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu Plevne Bulvarı, Beşerler Apartmanı, Gündoğdu Meydanı Alsancak adresinde hizmet vermektedir. Fahri Konsolosluğu telefon numarası 0 232 464 06 30, e-mail adresi ise [email protected] şeklindedir. Fahri konsolosluk görevine Mustafa Ülkü Caner’in yürüttüğü temsilcilik mesai günlerinde ve çalışma saatlerinde tüm konsolosluk hizmetlerini sunmaktadır.

Avustralya Konsolosluğu

Türkiye’de bulunan Avustralya Konsolosluğu hem yerel hem de kendi ülkelerine ait yasalar ve şartlar çerçevesinde vatandaşlarına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri vermektedir. Randevusuz işlemlerin kabul edilmediği dış temsilcilikte tüm ziyaretçilerin randevu alması zorunludur.

Avusturya vize ücretleri bilgisine ulaşınız.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.