Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri 2022

Avusturya aile arkadaş vizesi bilgileri

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir: Avustralya Aile Ziyareti Vizesi, Almanya’daki yakınlarını görme hedefiyle seyahat edeceklerin ülkeye giriş yapabilmek amacıyla almaları gereken C Tipi Vize türüdür.

Avusturya vizeleri hakkında bilgi alınız.

Nedir: Almanya Aile Ziyareti Vizesi, Almanya’daki yakınlarını görme hedefiyle seyahat edeceklerin ülkeye giriş yapabilmek amacıyla almaları gereken C Tipi Vize türüdür.

Kaç günlük alınabilir: En fazla 3 ay almak mümkündür. Fakat bu ilk başvuruda en fazla 1 ay olarak verilir.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden, üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir: Başvuru sahibinin kendi verilerini gösterir belgelerin yanı sıra, Avustralya’da ikamet etmekte olan yakının çağrısını ibraz etmesi gerekmektedir. Eğer aile üyeleriyle eş güdümlü seyahat edecekse onlar amacıyla de ayrı evrak dosyası hazırlanması gerekecektir.

Davetiye Nasıl Olmalıdır: Avustralya aile ziyaret vize müracaatı amacıyla kullanılacak olan çağrı belediye onaylı olmalıdır. Seyahat edecek şahıs adına gönderilmiş, çağrı eden ve çağrı edilen şahıs bilgileri, etkileşim adresleri kusursuz bir şekilde yazılmalıdır.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne kadar Sürede Çıkar: Avusturalya Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

avusturya aile ziyareti vize
Avusturya’daki yakınlarını ziyaret etmek isteyen kişiler Avusturya aile ziyareti vizesi almalıdır.

 

Avusturya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi sonuçlanma süresi 15 günü bulmaktadır. Vize başvuru sahipleri en az üç hafta öncesinden vize başvuru işlemlerini başlatmalıdır.

Avusturya Aile Ziyareti Vizesi Ücreti 2022?

2022 Yılı İçin Belirlenmiş  Vize Ücretleri

✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Avusturya Da Ev Alarak Oturum İzni

Avusturya’da oturum izni almak isteyen kişiler bu konuda çok fazla zorlanmamaktadır. Gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde toplanmasıyla birlikte birkaç şartı daha yerine getiren kişiler Avusturya’da Oturum iznini elde edebilmektedir. Bunlardan bir tanesi ise kişilerin yeterli miktarda sermayelerinin olmasıdır. Bu sermaye 2500 ila 40,000 Euro arasında değişim gösterebilmektedir.

Avusturya Göçmenlik Başvurusu

Avusturya’ya göçmen olarak gitmek isteyen kişilerin D tipi uzun süreli vize almaları gerekmektedir. Bu vize türünün evrakları, kısa süreli vizeden farklı olup, süreci biraz daha uzun olabilmektedir. Kişilerin oturum iznini alabilmeleri için tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu süreçte belgeler Avusturya’da bulunan göçmenlik ofisine yollanır ve burada kişilerin kaydı yapılır.

Avusturya Vatandaşlığı Nasıl Alınır

Avusturya vatandaşı olmak isteyen kişiler en az 8 yıl boyunca Avusturya’da ikamet etmiş olmalıdır. Bu ikamet süreci yasal olmalıdır. Başvuru yapan kişilerin oturum izni olması gerekmektedir. Ülkeye uyum sağlayabilecek düzeyde Almanca bilmelidir. Avusturya’da bulunan hukuksal ve toplumsal düzen hakkında yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir. Kişiler geçimlerini kendi başlarına yapabilecek düzeyde gelire sahip olmalıdır. Ayrıca kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması gerekmektedir. Bu koşulları sağlayan kişiler gerekli işlemlerin yapılmasından sonra vatandaşlık alabilmektedir.

Avusturya Da Oturma İzni Nasıl Alınır

Avusturya’da oturum izni alacak olan kişilerin belirli evrakları eksiksiz bir şekilde toplamak zorundadır. Bu süreç 90 günden uzun süreceğinden bu kişilerin D tipi vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Avusturya’da oturum izni almak için kişilerin sahip olması gereken evraklar şunlardır; başvuru formları, biyometrik fotoğrafları, pasaportlarının fotokopisi, bulunduğu ülkedeki ikametgah belgesi, uluslararası çeşitli belgeler ve Avusturya’da konaklanacak yerin bilgileri.

Avusturya Büyükelçiliği Sitesinden bilgi alınız.

Avusturya vize ücretleri bilgisine ulaşın.