Aile Birleşimi Vizesi 2020

Aile Birleşimi Vizesi 2020 1 – Avusturya 2

Aile Birleşimi Vizesi

Nedir: Aile birleşimin tarafları temelde çekirdek aileye dahil olan bireylerdir. Aile bireylerinin en az bir tanesi başka bir ülkede ise ve diğer aile bireyi ya da bireyleri yurt dışında, başka ülkede yaşayan kişinin yanına yerleşerek birlikte yaşamak istiyorlarsa aile birleşimi süreci başlamış demektir.

Kaç Günlük Alınabilir: 6 aydan fazla alınabilen bir vize çeşididir.

Nereye Başvurmak Gerekir: Konsolosluğa ya da kaymakamlığa başvurmak gerekir.

Gerekli Evraklar Nelerdir: Avustralya aile birleşimi vizesi amacıyla varsa çocuklara ve evveldeki evliliklere dair evraklar da hazırlanmalıdır. Aile üyelerinin bir araya gelmesini gerektiren bakım mesutluğu gibi özel durumlarsa varsa, şunlar da delillerle bildirilmeli; bireylerin yakınlığını, sponsor kaynağını, ikamet ve etkileşim verilerini de eklemeleri gerekmektedir.

Biometrik Veri Gerekli Midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne Kadar Sürede Çıkar: Avusturalya Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

Avusturya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya öğrenci vizesi almak için gerekli olan belgeler arasında geçerlilik süresi en az 2 yıl olan pasaport ilk sırada yer almaktadır. Eğitim görülecek kurumdan alınan orijinal kabul belgesi, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, gelir belgesi, 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası, son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, noter onaylı ve Almanca tercüme edilmiş ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi öğrenci vizesi evrakları içerisinde yer alır.

Avusturya Türkiye Vize

Türkiye ile Avusturya arasında vize uygulaması bulunmaktadır Dolayısıyla resmi pasaport sahibi vatandaşlar 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartı ile vizeden muaftır. Diğer pasaport sahibi vatandaşların Avusturya seyahatlerinden önce konsolosluğa vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilmez ancak konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş danışmanlık firmaları aracılığı ile kabul edilir.

Avusturya Aile Birleşimi Şartları

Avusturya aile birleşimi şartları içerisinde oturum hakkının olması temel kriterdir çünkü aile birleşimi izni alınmış olsa da bir oturum izni olmayanların yasal olarak ülkede ikamet etmesi söz konusu değildir. Uzun süreli ulusal D tipi vize türü olan aile birleşimi vizesi ne sahip olabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar içerisinde evlilik tek başına bir neden değildir.

Ankara Avusturya Büyükelçiliği

2019 yılı Eylül ayında Ankara’da görevine başlayan Ankara Avusturya Büyükelçisi Dr.Johannes Wimmer yönetimindeki büyükelçilikte çalışma saatleri içerisinde her türlü işlemler gerçekleştirilir. Türkiye’de yaşayan Avusturya vatandaşların yanı sıra ülkeye ziyaret gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türkiye’de ikamet izni bulunan ülke vatandaşlarının vize ve konsolosluk işlemleri yapılmaktadır.

Avusturya Turist Vizesi Ücreti

90 günden daha az kalacak olan ve turistik amaçla gezi planlayanların başvuru yaptığı Avusturya turistik vizesi gerekli olan evrakların hazırlanması sonucu alınmaktadır. Avusturya Konsolosluğu tarafından Schengen vize ücretleri dikkate alınarak belirlenen harç ücreti her yıl güncellenmektedir. Turistik vize başvurusunda konsolosluk harcının yanı sıra aynı zamanda konsolosluk tarafından yetkilendirilen merkezlere de hizmet bedeli ödenmektedir. Yapılan başvurunun reddedilmesi halinde Avusturya turistik vize ücreti başvuru sahibine geri iade edilmez.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize